Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » A hidrogén klorid az durranó gáz?

A hidrogén klorid az durranó gáz?

Figyelt kérdés
2012. dec. 14. 15:19
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:

"sósav a hidrogén-klorid vizes oldata"


Hát nagy eszed van az biztos! Odaírod hogy vízes oldat és nem veszed magad észre! Bravó!!!Annyit tudhatnál hogy az oldst két alkotóból áll!Oldószer és oldott anyag!!!

2012. dec. 14. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
Az oldatban két vegyület van a jalas dolgozatod ellenére!
2012. dec. 14. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 Silber ***** válasza:
Igen... Oldott anyag a hidrogén-klorid, oldószer a víz.
2012. dec. 14. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
Az ammónia egy vegyület! Az ammóniumhidroxid még egy vegyület azt hívják szalmiákszesznek!!NH3+H2O=NH4OH
2012. dec. 14. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 Silber ***** válasza:

Az ammónium-hidroxid nem a szalmiákszesz. Az ammónium-hidroxid egy komponens, a szalmiákszesz pedig egy oldat. Különbség van a kettő között.

De kérlek: ha nekem nem akarsz hinni, sem az összes többi válaszadónak, legalább olvass utána.

"A hidrogén-klorid színtelen, szúrós szagú, íztelen, levegőnél nagyobb sűrűségű, mérgező gáz. Vízben jól oldódik, vizes oldata a sósav [...]"

[link]

2012. dec. 14. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
És azt is tudni kell hogy az oldat két anyag keveréke, ami fizikailag szétválasztható.
2012. dec. 14. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 Silber ***** válasza:
A sósav is szétválasztható két komponensre, csupán melegíteni kell, hogy kipárologjon a hidrogén-klorid a vizes fázisból.
2012. dec. 14. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:

"Az ammónium-hidroxid nem a szalmiákszesz"

Hol és kitől tanultad ezt? Az OH gyök miatt hívják szalmiákszesznek.Ammóniumion van benne!!!

2012. dec. 14. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
Az egyik vegyület a HCl, a másik meg az oldószere a víz! Itt oldat van nem vegyület!
2012. dec. 14. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
Szerintem egy legendásan távoli egyetem vegyészéről van dolgunk. Nekem még 8.-ban kiemelte a tanárom a sósav és a hidrogén-klorid közötti különbséget, mivel oldatos feladatoknál nagyon fontos e különbségek felismerése. Például ha van 120 g 12 tömeg%-os sósavad, akkor mennyi benne a HCl? Állításod szerint a sósav 100% HCl gáz. Akkor ezeknek a feladatoknak hol az értelme?
2012. dec. 14. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!