Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Ha képzeleteddel alkothatnál...

Fpete1 kérdése:

Ha képzeleteddel alkothatnál egy szuper értékes és hasznos ritka fémet, az milyen lenne? Írok egy regényt, amiben le szeretnék vázolni egy fémet. A lényeg hogy ritka, de létező anyagokból álljon.

Figyelt kérdés

Nem kell leírni hogy hogy jön létre, csak hogy nagyjából miket tartalmaz...

Néhány szempontot kell észben tartani csupán.

Legalább 2000°C-fokot bírjon ki forrósodás nélkül, ne korrodáljon, és legyen erősebb a modern vezető fémeknél. Saját magával lehessen megmunkálható, és nagyon ritka elemekből is állhat.

Ezen kívül bármi ötlet jöhet még. A történet szerint ~30km-el a föld alatt van belőle nagyon sok, csak mi emberek még nem tudunk róla ugye. Fontos szempont továbbá az is, hogy hihető legyen... kb mint a Mátrix, vagy Isten... Se alátámasztani, se bizonyítani ne lehessen.



2012. dec. 14. 22:53
 1/5 anonim ***** válasza:

Tehát egy ötvözet kell?

Lehet például ilyen:

[link]

Kemény és magas olvadáspontú fémek az ozmium és volfrám, ezek önmaguk is 3000C° fölött olvadnak. Fúróhegyként például volfrám-karbidot szoktak használni, szóval ha teljesen fiktív ötvözetről van szó, akár ezeket is keverhetsz hozzá, valójában nem tudom milyen hatással volna a fizikai tulajdonságaira.

[link]

[link]

Viszont felhasználástól függően nem biztos, hogy egy ilyen "szuperötvözet" lenne a legjobb megoldás.

2012. dec. 14. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Olyan anyag kéne, amiből ha sok lenne mindenképpen kiváltaná az acél szerepét a mindennappokban. Olyan tulajdonságok kellenek, hogy érdemesebb legyen ebből autót, épületszerkezetet meg hidakat építeni...
2012. dec. 15. 09:15
 3/5 A kérdező kommentje:

Tegnap viszont arra az elhatározásra jutottam hogy egy regényben felesleges vesézgetni a kialakulását, és alkotóelemeit. Akár a Marvel-ben lévő "Adamantium"... elég ha kifejtem a kémiai és fizikai tulajdonságait, ebbe már csak nem kötnek bele.

Amint már korábban is mondtam, olyan regényt szeretnék írni, ami mindenképpen földhözragadt és nem csak fikciókra épül hogy hihető lehessen.

Egyébként ha valakit kicsit behatóbban is érdekel, itt tud többet olvasni róla: [link]

Továbbiakban elég a képességeket ecsetelni. Milyen legyen, hogy nagyon jó legyen??? :)

2012. dec. 15. 09:23
 4/5 anonim ***** válasza:
Autógyártásban a vas/acél kiváltásra a karosszériához inkább a szénszálas műanyagokban érdemes gondolkodni. Ma is alkalmazzák sok modern (főleg sportos) autónál részben vagy egészben. Járműkarosszériánál amúgy sem túl előnyös, ha túl merev, mert balesetnél, ha nem az autó törik, akkor az utas. Ez volt a hibája az 50-es 60-as évek amerikai autóinak.
2012. dec. 15. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Bence152 válasza:
Én a mithrilre gondoltom ez már szerepelt a Lord of The Ringsben is meg a Hobbitban nem tudok róla sokat csak anyit hogy ezüst és acél ötvözete es könnyü mint a toll de még a gyémántnál is erösebb voltak olyan idök (a könyvben) amikor 12-ször drágább volt az aranynál + olyan világoskékes a színe remélem tudtam segíteni :D
2014. jún. 8. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!