Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mit gondoltok, van annak...

Mit gondoltok, van annak realitása, hogy a század végére benépesítik Nyugat-Antarktiszt?

Figyelt kérdés

[link]


A fenti jövőkutatással foglalkozó oldalon olvastam. Említik, hogy az olvadó jég miatt válik ez lehetővé. Sőt - írják -, hogy még az északi régiókban földművelés is lehetséges lesz és az éghajlat az alaszkai, skandináviaival lesz hasonlatos. Állítják, hogy a sok klímamenekült milliós poliszokat fognak alapítani. Hát, én szkeptikus vagyok, ti mit szóltok?



2012. dec. 15. 21:45
 1/7 hollófernyiges ***** válasza:
Szibériában vagy Észak-Kanadában még mindig sokkal kellemesebb az éghajlat és elég nagy puszta ország van ott letelepedni. Az Antarktiszra most csak kutatók vagy nagyon szigorúan ellenőrzött turisták léphetnek és ezen nem is nagyon akarnak változtatni.
2012. dec. 15. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 lindmayer ***** válasza:

bőven vnnak még területek, nem csak szárazföld, hanem víz is; úgyanis egyre több olyan elképzelés, sőt tervezési, építési szakaszban lévő projekt van ahol mesterséges szigeteket építenek, ahol jó pár ember is elfér

bár ha annyira megnő a bolygónk lakosága, és oly drasztikusan megváltozik a klíma, akkor lehetséges lehet, ha már nem lesz más lehetőség, vagy azok drágábbak lesznek, akkor persze

2012. dec. 16. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Észak-oroszország és észak-kanada / alaszka tök lakatlan. Minek költöznének az emberek a déli sarkra, mikor ott a pöpec terület?
2012. dec. 16. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Érdekes kérdés! Szerintem nem mindenki menne szívesen az oroszokhoz vagy Kanadába. Mikor Észak-Amerikát benépesítették, bőven volt még "hely" Európában, nem ezen múlik. De Grönland szerintem előbb képbe kerül!
2012. dec. 16. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

"ti mit szóltok?"


Elsősorban azt hogy a déli sark közelében nincs értelme nyugati irányról beszélni. Onnan bármerre is indulunk, az északi irány ;) A többit nagyjából leírták

2012. dec. 17. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Földrajz diplomával: nincs.
2013. márc. 1. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"Szerintem nem mindenki menne szívesen az oroszokhoz vagy "


Miért, a déli sarkra szívesen mennél, ahol 2 km jég van az árva szárazföld felett?!

2013. márc. 1. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!