Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Esetleg van itt hivatásos...

Phffff kérdése:

Esetleg van itt hivatásos pszichológus? Elgondolkodtam hogy talán ebbe az irányba tanulnék tovább.

Figyelt kérdés
Eredetileg már régebben is gondoltam rá hogy eszt a szakmát válasszam mert mindig is könnyedén szótértettem az emberekkel és foglalkozni is nagyon szeretek velük. Mindig érdekelt a téma, az emberi kapcsolatok, problémák, és megoldásaik...saját depresszióm miatt jött az ötlet, arra vágytam hogy bárcsak tudnám hogyan kellene kezelnem a saját problémáimat anélkül hogy bárki másnak (főleg ismerősnek) el kellene mondanom a gondjaimat. Érdekel az emberi lélek mivoltja, működése, hogy mikor mi zajlik le egy emberben és főleg hogy tudjak segíteni annak akinek szüksége van rá...A kérdésem az lenne hogy milyen is valójában a pszichológia mint szakma, milyennek tarják azok akik ezzel foglalkoznak??Mik a jó és a rossz oldalai..bár nagyon szeretnék segíteni az embereken rájöttem hogy nem biztos hogy elég erős vagyok ahhoz hogy egy életen keresztül más emberek nyomorát, szomorúságát hallgassam nap mint nap anélkül hogy összeroppannék, nem biztos hogy képes lennék rá mert túl együtérző vagyok, és az semmiképp sem szeretném ha egy idő után megváltozna ez a személyiség jegyem pedig tudom hogy ehhez a szakmához ez elengedhetetlen...bárki véleményét szívesen meghallgatom de leginkább hivatásos pszichológusok beszámolójára lennék leginkább kíváncsi...leginkább olyanokéra akik már régóta a szakmában vannak. Nagyon köszönöm annak aki volt kedves és elolvasta és még inkább azoknak akik válaszolnak is.
2012. dec. 17. 17:03
 1/3 anonim ***** válasza:

Nehéz munka, nehéz elhelyezkedni vele. Egy kórházban a fizetésed kb. annyi, mint egy gimnáziumi tanáré.

Ha nem vagy erős lelikelg, nem neked való ez a munka. Ha magadon nem tudsz segíteni, máson hogy tudnál? Sok pszichológus éppen ebbe rokkan bele. Ne azért tanuld, hogy magadat segítsd vele. Arra van rengeteg önismereti csoport.

Egyébként sok fajta pszichológus van (klinikai, kriminológiai, iskolai stb.)

2012. dec. 17. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nem magamon szeretnék segíteni, ellenkezőleg mindenképpen mások gondjain, fájdalmán akarok könnyíteni. Annak örülök a legjobban ha valami hasznosat tudok adni az embereknek és segíthetek valamiben, azért nem vetettem még el ezt a szakmát mert abban reménykedem hogy az élet majd megnevel és erősebb leszek idővel, hiszen még fiatal vagyok. De természetesen még nem vagyok 100%-ig biztos benne, ezért érdekel olyanok véleménye akik jártasak a szakmában.
2012. dec. 17. 17:34
 3/3 anonim ***** válasza:
Ezt értem, de ilyen szakműból sokkal több van, mint gondolnál, nem csak pszichológus lehetsz.
2012. dec. 17. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!