Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mi a matekfeladat megoldása?

Mi a matekfeladat megoldása?

Figyelt kérdés

Peti macskája mindig dorombol, mielőtt esik az eső. Ma dorombolt. Ez azt jelenti, hogy ma esni fog?

Segítsünk neki!


2012. dec. 22. 17:17
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem.

Mivel csak annyit tudunk, hogy eső előtt biztosan van dorombolás.

De lehet, hogy máskor is dorombol.


Tehát nem biztos, hogy esni fog.

2012. dec. 22. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
70%

Plusz az is kérdéses, hogy az eső előtt mennyi idővel dorombol: 1 órával, 1 nappal vagy 1 héttel...

De lehet, hogy csak túlbonyolítom. :D

2012. dec. 22. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 2xSü ***** válasza:

1. Az alap kijelentést kell megvizsgálni. Az eső ténye magával vonja a dorombolás tényét. Ez egy egyirányú következtetés. Visszafele nem áll meg.


Esik az eső -> dorombol

Dorombol -> Lehet, hogy esik az eső. De lehet, hogy nem.


2. Érdemes analóg, hétköznapi példákat keresni, mert úgy könnyebben érthetővé válik a dolog.


A kutyám mindig vonyít, ha petárdáznak. Most vonyít. Vajon ez azt jelenti, hogy petárdáznak?

Amikor ünnep van, mindig otthon vagyok. Most otthon vagyok. Ebből következik, hogy ünnepnap van?

Mikor találkozom a szüleimmel, akkor köszönök nekik. Most köszöntem valakinek. Ez azt jelenti, hogy ő valamelyik szülőm?

2012. dec. 22. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszi szépen!
2012. dec. 22. 19:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!