Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Az ember letudja harapni a...

Az ember letudja harapni a saját nyelvét?

Figyelt kérdés

Egyik ismerősöm elesett és leharapott a nyelvéből egy darabot. És az ember letudná harapni a nyelvét a saját akaratával? Úgy értem, Most kidugnám félig a nyelvem és minden erőmből elkezdeném harapni. Sikerülne? Sokan mondják, hogy nem lehet mert fáj, és ha adnának fájdalom csillapítót? Elég erős a harapásunk? Volt már olyan aki leharapta a saját nyelvét?

U.I.: Az olyan kommentelők, hogy "kiprobálod megtudod, helyesírási hibával televan a kérdés" inkább ne is írjanak!


2009. aug. 25. 20:42
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
95%
Hááát, szerintem mindenki félti annyira, hogy még ha nem fáj sem próbálja meg.
2009. aug. 25. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
sztem bele lehet akkorát harapni, hogy ha nem is szakad le, de elvérzik az illető, igaz nagyon gyorsan kell nagyon erőset harapnia, de hallotam már, hogy vki lebénult és így lett öngyilkos
2009. aug. 25. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Jó kérdés, de tényleg. Szerintem ha az ember nincs telenyomva tudatmódosító szerekkel, akkor szándékosan nem tudná leharapni. Fájdalom, vér, meg a nyelv egyébként is egy nagyon hasznos szerv, túl nagy kár lenne érte.
2009. aug. 25. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Az emberi harapás nagyon erős, de persze ez a fogak erősségétől is függ.

Ha valaki le akarná harapni a saját nyelvét, az valószínűleg elájulna a fájdalomtól, és/vagy megfulladna a vérben...:)


Valószínűnek tartom, hogy volt már olyan elmebeteg ember aki leharapta a saját nyelvét a saját akaratából, de normális ember önként nem csinál ilyet, maximum balesetből.


Remélem tudtam segíteni egy picit :)

2009. aug. 25. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Természetesen lehetséges.


A "nyelvdarab leharapás" velem is megtörtént, csak én a csirkecsontról rágtam le a húst (barbárevés XD) és lecsúszott a fogam a csontról, pont a nyelvemre.


Ez kb. 1 éve történt. Az az érdekes, hogy ma már szinte nyoma sincs. :O

2009. aug. 25. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
állítólag a kisujjad a legerősebb ujjad, és a nyelved olyan erős, hogy kitörhetnéd vele a fogaidat ahogy nyomod előre, de az agy meggátolja
2009. aug. 25. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim válasza:
100%
szerintem ha csak simán akarnád nem menne...az agyad leszabályozná a tested és úgysem engedné!
2009. aug. 25. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Persze, egy Lidocain injekció a nyelvbe és simán.csak utánna belegebecc a fájdalomba ha kimegy a szer hatása:D
2009. aug. 25. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 Thurston ***** válasza:
100%
Persze. Egy csomoszór hogyha valakit elkaptak háborúban, és vitték volna vallatásra, inkább elharapta a nyelét és elvérzett.
2009. aug. 25. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Egy átlag ember az állkapcsával 75 kg-t fel tud emelni. Ha ehhez hozzáveszed, hogy (különösen a metsző)fogak felülete nagyon kicsi, akkor valami egészen brutális erőt tudsz kifejteni, amivel nemhogy a nyelved el tudod harapni, de akár csontot is (már ha bírja a fogad). Persze ez csak elvi síkon működik, mert úgyse bírnád a fájdalmat...
2009. aug. 25. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!