Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Valaki segítene hogy milyen...

Valaki segítene hogy milyen anyag lehet ez?

Figyelt kérdés
Kb. 2 éve vettem egy bizsunak hitt gyűrűt, kb 300 forintért. Ezüst színű, nagyon könnyű, viszont ugye a bizsuk állandóan kopnak vagy feketednek, ennek viszont semmi baja, pedig 2 éve nem vettem le a kezemről. A gyűrű belsejében pedig található egy "kód", az van beleírva hogy 18KGP. Milyen anyagból készülhetett ez a gyűrű?
2013. jan. 2. 22:21
 1/4 anonim ***** válasza:
Erős a gyanúm, hogy ötvözött acél. Ékszer készítéséhez gyártanak speciális Cr-Mo-V ötvözésű acélokat.
2013. jan. 2. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
És valóban csak 300 forintot ér egy ilyen? Rengeteg bizsum volt már, voltak közte több ezer forintba kerülők is, de még azok is szétkoptak. Köszönöm egyébként a válaszod :)
2013. jan. 2. 22:39
 3/4 A kérdező kommentje:
Rátaláltam a neten a gyűrümre :D ez egy aluminium gyűrű. De mi benne az a 18KGP, úgy tudtam hogy az aranyékszerekbe szokott benne lenni.
2013. jan. 2. 22:50
 4/4 anonim ***** válasza:

A 18 KGP fémjel jelentése 18 Karat Gold Platted, azaz a termék 18 karátos arannyal van bevonva. Ha ez a gyűrű ezüst színű, akkor lehetséges, hogy ez a bevonat fehérarany, és ezért nem feketedik, vagy korrodeálódik...

A jelzés csak a bevonatra utal...

2013. jan. 3. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!