Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Veletek volt már olyan, hogy...

Veletek volt már olyan, hogy nagyon nagyon sokat tanultatok egy szóbeli vizsgára de amikor odakerültél leblokkoltál és meg se tudtál szólalni, semmi sem jutott az eszedbe?

Figyelt kérdés

mert nagyon nagyon izgultatok

hogy tudtad elviselni


2013. jan. 2. 22:43
 1/6 anonim válasza:
Igen volt. Marha mérges voltam, de azóta azt csinálom, hogy beveszek vizsga előtt valami gyenge nyugtatót és akkor nem pánikolok, hogy nem tudom és így nem blokkolok le. De gimnáziumban rendszerint előfordult, hogy ott volt előttem a doga és pontosan tudtam, hogy a könyvbe hol volt a kérdésre a válasz, de egyszerűen annyira izgultam, hogy mindent elfelejtetem.
2013. jan. 2. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
49%
Nem. Ilyen csak azokkal van, akik nagyon pontatlanul tanulják meg: nem is érdekli őket, közbe zenét hallgat egyszerűen csak tudja tanulni kell és olvasgatja... Velem csak olyan történt, hogy előtte már kavarodtak a gondolataim, mindent kevertem, bementem húztam és mindent tudtam.
2013. jan. 3. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Velem ilyen soha nem fordult elő. Többnyire jobban megy vizsgákon, olyan dolgok is eszembe jutnak, amire vizsga előtt nem is gondoltam.
2013. jan. 3. 04:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Utolsó kettővel értek egyet, de ez valószínűleg adottság kérdése is. Én pl. a döncike kategóriába esem, olyan dolgok is eszembe jutnak éles helyzetben, amire nem is számítottam. Ha rendesen tanulok, akkor semmi gondom nincs. Ha meg nem... :D

Ismerek viszont olyat, aki rendszeresen leblokkol ilyen helyzetekben és csak pislog, mint a harcsa.

Szóval szerintem ez emberfüggő.

G.

2013. jan. 3. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Szívből örülök hogy veletek még nem volt

én is nagyon felkészültem remélem sikerülni fog:)

2013. jan. 5. 16:27
 6/6 anonim ***** válasza:

Szerintem próbálj meg tudatosan rákészülni, azaz nyugodtnak és józannak maradni.

Ha pedig mégis leblokkolsz, akkor is próbáld meg nem elveszíteni a fejed. Pl. kérdezz vissza; a vizsgáztató vagy ugyanúgy kérdez, vagy másképp fogalmazva; utóbbi esetben egy-egy új szó által is "felgyulladhat a világosság". De akárhogy is, nyertél pár másodpercet, és eközben az agyad dolgozik ám. :)

Vagy végszükség esetén elkezdhetsz valami kapcsolódó témakörről beszélni; a normálisabb tanárok ebből látják, hogy nem vagy sík h.lye, és kérdésekkel vagy kiegészítésekkel ráterelnek a helyes pályára. (Ritka az a fajta, amelyik "ez nem tartozik ide" vagy valami hasonló szöveggel "lelövi" a vizsgázót.)


Nem tudom amúgy, milyen vizsgáról van szó, de általában szokott lenni felkészülési idő, ami alatt nyugodtan átgondolhatod és felépítheted a mondandódat, akár írásos jegyzeteket is készíthetsz.

Nekem legalábbis az érettségin, a főiskolai vizsgákon és a szigorlatokon is volt mindig legalább 15 perc; úgy emlékszem, erről valamilyen szabályzat is rendelkezik.

Persze belekérdezhetnek olyanba, amiből nem írtál vázlatot, de ezt is próbáld meg nyugodtan végiggondolni. Nem kell azonnal elkezdeni beszélni, nem baj, ha pár másodpercet gondolkodsz.


Itt is igaz, hogy gyakorlat teszi a mestert: hozzá lehet szokni a vizsgázáshoz is, azaz lehet rutint szerezni.

Én alapból egy kissé izgulós voltam régebben, de nem pánikolós; aztán meg belejöttem rendesen. :)


Egyedül a nyelvvizsga szóbeli részén volt érdekes a szitu: nem tájékozódtam előzetesen sem a neten, sem a személyi adatok egyeztetésekor; így csak a topic kihúzása után kérdeztem meg a vizsgáztatót, hogy mennyi időm van a felkészülésre. Mire ő szépen, a normál beszédtempónál sokkal lassabban, tagoltabban azt mondta: "None. Not even a minute." Ekkor fordult velem egyet a világ... Talán jófejségből még mondott pár mondatot, amikre nem emlékszem; de mire a végére ért, addigra magamhoz tértem a sokkból. :D

Szerencsére beszélni "nagyon tudok" (nem rizsázni!), így 90+ % lett a vége, magasabb, mint az írásbelimé. :)


Remélem, tudtam segíteni.

No para, és sok sikert neked. :)

2013. jan. 5. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!