Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » 7-ikes vagyok de most jöttem...

7-ikes vagyok de most jöttem igazán rá, hogy a felső tagozat alatt nem tanultam semmit. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Csak azért vagyok 5-ös mindenből mert van egy állandó padtársam akiről nézhettem a dolgozatokat. Így hát nem tudom mit tudok is mit nem. Feleléskor kiszólít a tanár és csak azt az anyagot tudom amit előző órán vettünk. Ha ismétlő kérdést tesz föl nem tudok válaszolni. A szüleim meg azt hiszik, hogy én ötös vagyok mindenből és majd egy jobb gimibe felvételizhetek. Mit tegyek?

2013. jan. 9. 15:05
 1/6 anonim ***** válasza:
38%
Semmit, senki sem tud a régebbi anyagból semmit, középiskolában sem nem lesz belőle gond.
2013. jan. 9. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
És a felvételinél mit csináljak?
2013. jan. 9. 15:24
 3/6 anonim ***** válasza:
49%
Hát a matekot csak érteni kell, magyarból nekünk csak nyelvtan volt, van aki parázik, de amikor majd felvettek meg fogsz lepődni azon, hogy mennyi hülye van az iskolában, és nem fogod érteni, hogy nekik hogy jött össze a felvételi.
2013. jan. 9. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
75%

Szia :)


Nem igaz, hogy nem hátrány a középiskolában a tudáshiány, legfeljebb a gyűjtőiskolákban. De egy jobb gimnázium nem az a kategória. Ott bizony teljesíteni kell, és ahhoz elengedhetetlen az előzetes tudás.

És ne áltasd magad, mert a felvételin valóban csak a saját tudásoddal mész valamire; ha pedig elrontod, akkor fel sem vesznek a jobb sulikba.


Úgyhogy egyetlen megoldás van: be kell pótolnod a mulasztást. Ez hosszú és kemény munka, de ha kitartó vagy, akkor sikerülni fog. Kezdd az elején: minden tantárgyból ott, ahol elkezdted a lógást; legyen az akár az idei, akár az előző tanév. Minden nap szánj rá legalább egy órát, hétvégén többet. Attól függően, hogy mennyi ideje lustálkodsz, néhány hónap alatt a végére fogsz érni, legrosszabb esetben rámegy a nyarad egy része. De legalább tudni fogod, amit kell, és remélhetőleg nem szúrod el az életedet az eddigi trehányságod miatt.


Sok sikert. :)

2013. jan. 9. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Fogod a matek- és a nyelvtankönyveidet, és szépen elolvasod őket úgy, hogy ha mondanak belőle egy fogalmat, akkor el tudd mondani, hogy mi az és mire jó - nem feltétlenül precízen, csak értsd.


Ezután nézd meg, milyen feladatok szoktak lenni felvételin, és keményen gyakorold be azokat a típusokat. Nem vicc, a rutin nagyon sokat számít. Tonnaszám vannak feladatgyűjtemények, nem lesz nehéz dolgod.


A helyesírás lehet az, amit nem igazán lehet gyakorolni, tanuld meg az ökölszabályokat, majd olvass sokat.

2013. jan. 9. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
100%
kezd el bepótólni az anyagot....felvételinél sokat fog számitani
2013. jan. 9. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!