Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Miért mondhatóak el az alábbia...

Miért mondhatóak el az alábbiak Haimónról (Antigoné)?

Figyelt kérdés

1. Haimón egy hőssé vált átlagember.

2. Haimón az ókori embereszmény megtestesítője.

Én ezekkel mind nem értek egyet, mivel Haimón nem vált hőssé, azzal, hogy megölte magát szerelméért, se nem volt átlagember, Kreón fia volt, Kreón pedig egy király volt. De mégis ilyen címmel kell fogalmazást írnom szóval most nem értem, hogy miről is kéne írnom:S

Előre is köszönöm!



2013. jan. 19. 15:24
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Teheted idézőjelbe a címet, és írhatsz hozzá cáfolatot. Ha szépen érvelsz, hogy miért írod pont a cím ellenkezőjét, ugyanolyan jó, mintha az állítás mellett szólnál! :)
2013. jan. 19. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

De Haimon szembeszállt a tulajdon apjával

(mondjuk ettől sztem nem let "hős")


Viszont kellett hozzá bátorság

2013. febr. 17. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Sokan nem mertek a királlyal szembemenni

(pl Ismene) Nem akartak vele ujjat húzni

2013. febr. 17. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 NemethNori válasza:
Azért vált hőssé, mert szembeszállt apjával Antigonéért, és meghalt azért mert Antigoné nélkül nem tudod volna élni. -> életét adta Antigonéért, és a szerelméért
2013. máj. 16. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Szerintem azért mert még a törvény amit apja hozott az sérti az istenek örök érvényű, íratlan törvényét. (Miszerint a halottat mindig el kell temetni) ÉS erre Haimón figyelmeztette apját, valamint a közvéleményt is elmondta neki, de Kreón ezután is rossz döntést hozott, saját fia ellen fordult. Tehát értelmezhető úgyis, hogy hozzárájult az eredeti erkölcsi, isteni rend visszaállításához-de kétségtelenül ezzel bűnt elkövetve.
2014. ápr. 26. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!