Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Sorolj fel 5 olyan tényt, ami...

1997Anan kérdése:

Sorolj fel 5 olyan tényt, ami bebizonyítja, hogy Ady világhírű lett?

Figyelt kérdés

Erre kéne segítség, de gyorsan... HOLNAPRA!

Valaki segítsen :(



2013. jan. 23. 22:23
 1/7 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, de erre én kapnék egy hatalmas karót miután odaírtam, hogy "Ady csak itthon volt világhírű".


Milyen könyből tanultatok?

2013. jan. 23. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Egyszer ez:


[link]


Igaz, hogy ez már nincs forgalomban, de annak idején az ide látogató külföldi turisták ez által megismerkedhettek vele.

2013. jan. 23. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nemzeti tankönyvkiadó. Az eredeti kérdés úgy hangzott: "Sorolj fel 5 olyan tényt, amellyel bebizonyítható, hogy Ady Endrének sikerült "elérnie az óceánt" (= Világhírű költő, mármint a magyartanár valami ilyet diktált)"
2013. jan. 23. 23:18
 4/7 anonim válasza:

Elutazott Párizsba, és Franciaország bizony a tengerrel határos.

Amúgy engem is érdekelnének a válaszok, nem tudom hogy Ady mennyire híres, Magyarországon nagyon, de hogy világhírű lenne, azt nem tudom..

2013. jan. 23. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Aki olyan költeményt írt mint az:Intés az őrzőkhöz, az a világ legnagyobb költői közé tartozik!

Aki olyan költeményt írt mint a :Holló, az a világ legnagyobb költői közé tartozik!

2013. jan. 24. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
35%

Előzővel vitatkoznék!

Ady és jópár "világhírűnek" tartott költőhöz simán felér 12-underground raper emberke, de mivel ezt nem tartják művészetnek, ami elég nagy hiba, ezért tudomást sem vesznek róluk azok, akik a verseket művészetnek tartják.

Ezalatt nem a "madafaka" rapereket értem, de hallgass meg egy Tkyd, Fankadeli, DSP, Barbár fivérek, Funktasztikus, Hősök, stb "költeményt" és ha érted miről beszélnek, akkor ez simán felér a költészetnek nevezett dolog mellé.

Elvégre mi a külömbség?

Max annyi, hogy trágár szavak is előfordulnak és zenére teszik mindezt.

Azt nem mondd, hogy Ady idei versek "jelentenek" (ezt most jól értsd) valamit, míg a mai kor dolgairól ugyanezt nyomják a felsorolt "együttesek" "művei".

Elvégre Bármelyik író azt írta, amit tapasztalt. Most nem ez van?

Mégis elítélendőek a társadalom szemében, mert kimondják, amit nagyrészünk gondol.

Na ennyit a művészetről...

2013. jan. 24. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Bocsánat az elírásokért és a logikai törésekért, már nem vagyom szalonképes...
2013. jan. 24. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!