Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » A forró víz, ami a csapról...

A forró víz, ami a csapról jön, miért nem átlátszó, miért van egy kicsit fehérkés színe? 13L

Figyelt kérdés
2009. szept. 2. 15:54
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

"De tényleg vannak olyan helyek ahol láthatóan sok van benne, de azt érezni az ízén is!"


Kizárt. Amit olyankor érzel, az inkább kénhidrogén, vas vagy egyéb hasonló szennyeződés.

2009. szept. 9. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Biztos igazad van, csak tudom hogy vannak olyan helyek ahol iszonyat íze van a víznek, és nekem azt mondták hogy a klórtól! 1ébként ezeken a helyeken mindegy hogy hideg vagy meleg, olyan fehér a víz, hogy nem látsz át rajta!
2009. szept. 9. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

"nekem azt mondták hogy a klórtól!"


Az 5 ppm klór, amit a vízhez adnak, semmiféle érezhető ízt vagy szagot nem ad a víznek. Íze vagy bűze a csőrendszertől vagy a víztoronytól szokott lenni a víznek, ritkábban pedig természetes anyagtartalma miatt.

2009. szept. 11. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Aham! Értem! Am kicsit elkanyarodok a témától, de hálistennek itt nálunk olyan a víz, amilyennek lennie kell! Teljesen átlátszó, szagtalan, és (majdnem teljesen) ízetlen! Viszont (mondjuk nem tudom hogy mindenhol olyan-e) miskolcon elég gáz!
2009. szept. 11. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!