Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Hogyan kell szöget megszerkesz...

Hogyan kell szöget megszerkeszteni?

Figyelt kérdés
Tudom hogy kell SZÖGMÉRŐ nélkül megcsinálni, csak azt nem értem hogy: Ha akkorára nyitod ki a körződet amekkorára akarod, honnan tudod hogy biztosan (Pl) 90 fokos lesz? Honnan fogod tudni előre hogy igen ha ezt idáig kihúzom akkor ez 60 fok! (teszem fel) Sehogy se tudom és így nem is értem, és nem tudom megcsinálni sem ennyi... Valaki magyarázza el, tudom nagy hülyeség, de akkor is!

2013. febr. 17. 21:17
 1/5 anonim ***** válasza:

A szerkesztés módjából lehet tudni, hogy hány fokos a szög, bár vannak szögek, amelyek többféleképpen szerkeszthetők.

A 60 fokos szög: húzol egy szakaszt, kijelölsz rajta egy pontot. Itt beszúrod a körzőt, és meghúzol egy elég nagy körívet, amivel elmetszed a szakaszt is. Ezután jön a másik körív, ugyanakkora körzőnyílással, mint az eredeti, amivel elmetszed az első körívet, és ki is mérted a 60 fokot.

A 90 fokos szög szerkeszthető az egyenesszög megfelezésével, vagy egy hatvan fokos szöghöz a felének felmérésével, ahol is szerkesztéssel megfelezed a 60 fokos szöget.

Ha az első és a második körív viszonyára gondoltál: csak az arány számít.

2013. febr. 17. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem értelek, most akkor filozofáljunk azokról akik ezt annó régen kitalálták, vagy magyarázzam el, hogy hogyan kell 90 fokosat szerkeszteni ??


"Tudom hogy kell SZÖGMÉRŐ nélkül megcsinálni"

"Sehogy se tudom és így nem is értem, és nem tudom megcsinálni sem ennyi..."


Ellentmondás ! Csináld úgy ahogy a tanár mondta.

2013. febr. 17. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Az a probléma hogy nem tudom hogy mondta a tanár, beteg voltam ._. ezért kérdezem, a szüleim 1 szót se mondanak, az első kommentelőnek köszönöm szépen
2013. febr. 17. 21:39
 4/5 anonim ***** válasza:

Itt nagyon részletes választ kaphatsz a kérdésedre:

[link]

2013. febr. 17. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen :)))
2013. febr. 19. 23:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!