Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Valaki megtudná mondani, hogy...

Valaki megtudná mondani, hogy középszinten földrajzból hány tétel van? 40 vagy 20?

Figyelt kérdés
2013. febr. 18. 16:20
 1/4 anonim ***** válasza:

Ezt sajnos nem tudom.

Viszont a magyar érettségidhez valószínűleg nagy segítség, ha leírom, hogy az igék helytelen írása a legsúlyosabb típusú hiba (3 pontos). Ha pedig sok pontot veszítesz, az akár az érettségi jegyedet is leronthatja.


A "meg" igekötő a kérdésedben NEM a "tud", hanem a "mond" igéhez tartozik.

Ez az igekötő és igéje elválásának tipikus esete, amikor mindhárom szót külön kell írni.


Az igekötő és igéje közé leggyakrabban beékelődő szavak: tud, bír, kell, lehet, szabad, fog, lesz, akar.


Eleinte mindig _oda kell figyelned_, azaz _át kell gondolnod_, amit írsz.

De egy kis gyakorlás után biztosan _rá fogsz érezni_, ill. _meg fogod szokni_ ezt. Biztosan _meg bírod csinálni_, ha akarod. :)

2013. febr. 18. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Én úgy tudom 20 de egy tételben két kérdés van egy társadalom föcihez és egy a természetföcihez.
2013. márc. 9. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Vagyis van A meg B része
2017. márc. 26. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Egy tételnek van A meg B része
2017. márc. 26. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!