Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Töri verseny: bölcs uralkodó,...

Töri verseny: bölcs uralkodó, Könyves Kálmán királysága idején többször vonultak át keresztes hadak Magyarországon Jeruzsálem felé. Mikor hirdették meg az első keresztes hadjáratot a Szentföld visszafoglalására?

Figyelt kérdés
2013. febr. 22. 20:49
 1/5 anonim ***** válasza:
1095-ben.
2013. febr. 22. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

köszi

de azé megszeretném kérdezni az oldal címét mert én a wikipedián 1096-ot találtam

tényleg KÖSZI

2013. febr. 22. 21:13
 3/5 anonim ***** válasza:
1095-ben a Clermonti zsinaton hirdették meg, és 1096-ban indultak útnak ténylegesen az első seregek.
2013. febr. 22. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Hol nézted a wiki-n?


"A pápa (1095) november 27-én, egy keddi napon nyilvános gyűlést tartott. Egyháziak és laikusok akkora tömege gyűlt össze (hála a korábbi kihirdetésnek, miszerint nagy horderejű bejelentés következik), hogy a pápa trónját a város keleti kapujánál, a mezőn kellett felállítani, az érdeklődők ugyanis nem fértek be a zsinatnak addig helyet adó székesegyházba. Bár a beszéd eredeti szövege nem maradt fenn, hatását jól érzékelteti a fennmaradt öt későbbi beszámoló is. A pápa elbeszélte, hogy a keleti kereszténység segítséget kér tőlük, a szeldzsukok elleni harchoz. Ezután beszélt Jeruzsálemről, a hitetlenek kezére került Szent Városról, ahol a keresztény zarándokok nem, vagy csak hatalmas nehézségek árán tudnak eljutni a szent helyekre.


Eztán felszólította a jelenlevőket és minden nyugati keresztényt, hogy vonuljanak keleti testvéreik megsegítésére. Aki vállalkozik az útra, és elesik a harcban, az feloldozást és bűnbocsánatot nyer. „Deus le volt!” — „Isten akarja!” — kiáltozott a tömeg. Valahonnét előkerült egy vörös posztódarab, amelyből nyomban kereszteket hasogattak ki. Miután II. Orbán pápa befejezte beszédét, Le Puy püspöke azonnal fölállt székéből, és a pápa elé térdelve kérte, hadd vehessen részt a vállalkozásban. Majd Gergely bíboros rázendített a Confiteorra, a tömeg visszhangozta. Az ima után a pápa ismét szólásra emelkedett, feloldozást adott, és elbocsátotta a jelenlevőket"


[link]

2013. febr. 23. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

én?

amúgy én igen

2013. febr. 23. 11:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!