Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Vas-szén ötvözetek? Bővebben...

Vas-szén ötvözetek? Bővebben lent!

Figyelt kérdés

Tételt kell kidolgoznom, viszont sehol sem találtam teljesen pontos választ ami megfelelt volna a kérdésre. Csak olyant találtam ami a 0,2 alatt és 0,8


A kérdés: Az Fe-C ötvözet metallográfiai sajátosságai C = 0,25% alatti, C = 0,5% körüli és 0,8% széntartalom feletti összetétel esetén?



2013. febr. 27. 18:52
 1/4 anonim ***** válasza:
2013. febr. 27. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én adtam a linket is és én úgy tudom hogy 0,3% C-nél lehet edzeni martenzitessé tenni az acélt.
2013. febr. 27. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Egy könyvet ajánlok: Dr Zorkóczy Béla Metallográfia és anyagvizsgálat. ( 96 - 97 oldal ) Nála szabatosabban én se tudnám kifejteni a témát.

Ha nincs kéznél ez a könyv, röviden, konyhanyelven:

Ötvözetlen, normalizált acélban ferrit, perlit, és nyomokban tercier cementit - mint szövetelem - található. 0-tól 0,8% karbon tartalomig. A széntartalom növekedésével csökken a ferrit, és nő a perlit aránya. 0,8% karbonnál 100% perlitből áll a szövet. 0,8% felett megjelenik a szekunder cementit. A Szent vaskarbon diagram G-S , és G-P vonalai.

2013. febr. 27. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítségeteket :)
2013. febr. 27. 22:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!