Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Hogyan építhetek ilyen robotot...

Hogyan építhetek ilyen robotot (lent)?

Figyelt kérdés

Üdv!


Egy olyan robotot szeretnék építeni, ami megfigyelésre való. GPS vezérelt, hatkerekű, vagy lánctalpas, még nincs eldöntve és egy erdőben látna el "őrzési" feladatot és autómatikusan visszamenne a kisházhoz tölteni magát, ha merül, ott van áram. Egy AIRIS T940 GPS készülék felel majd a navigációért, persze a felesleges cuccok lekerülnek róla, mint például az érintőkijelző. A gond ott kezdődik, hogy nem tudom hogyan oldjam meg az irányítást. Egy komplett alaplap túl nagy és felesleges dolgokat tartalmaz, mint például a videóvezérlő. Az agya egy AMD sempron 2800+ proci lenne, de nem tudom mibe belerakni. Nem csináltam még ilyet, szóval nem tudok hozzákezdeni. A google ebben az esetben nem a barátom, ugyanis nemsokat segített, vagy csak rosszul kerestem. Elektronikához konyítok kicsit, pár dolgot meg tudok építeni, de "alaplapot" nem igazán.


Jótanácsok az ügyben?


A válaszodat előre is köszönöm!



2013. febr. 27. 22:20
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:

Valami hobbielektronikai oldalon kéne próbálkozz, de elég összetett, bonyolult dolog amit meg akarsz csinálni. Ez egyetemi szint, ha csak nem 160+ az IQ-d. Vannak a robotporszívók, pár tízezerért lehet kapni, szétszeded és megnézed hogyan működik, hogy visszataláljon a töltőre.


Mi lenne a dolga? A fatolvajokat lefényképezi és mobilinterneten keresztül lekérdezi a BM adatbázisából a nevet címet, jelez a rendőrörsön, és mire a fatolvaj hazaér már ott várják a zsaruk?


Vagy arcfelismerő szoftver lenne benne és a visszatérő tolvajokat automatikusan lelőné (mondjuk altatóval)?

2013. febr. 27. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 A kérdező kommentje:

A töltőre való visszatérés nem okozna nagy gondot szerintem, bár pár szenzor kell majd, hogy odataláljon.

A feladata járőrözés lenne. Egy előre megtervezett úton haladna, lenne kamerája és egy infravörös érzékelője, mint például a mozgásérzékelős lámpának. Ez azért kell, hogy minél több időt tudjon eltölteni a terepen egy töltéssel. Szóval a kamerát csak akkor indítja, ha van mit felvenni. Hogy hogyan, arra még megoldást kell keresni.

Egyenlőre engem értesít, én pedig a rendőrséget, ha szükséges. Valahogy éjszakai üzemmódot is kellene csinálni, mondjuk éjellátós kamerával, bár ez még odébb van, majd a 2.0-ba, ha lesz olyan egyáltalán. Elég, ha látom a lámpafényt, a vadak ritkán szaladgálnak lámpával. GPS alapján tudom hová kell küldeni a rendőröket.

Sajnos sok fa tűnt el, több százezres a kár, őrizni nem tudom állandóan.

2013. febr. 27. 22:37
 3/33 A kérdező kommentje:
na és a mikrofont kihagytam...
2013. febr. 27. 22:39
 4/33 Shai-Hulud ***** válasza:
100%

Ha ezt megcsinálod, nyugodtan add el a szabadalmát a US.Robotics-nak, mert garantáltan megveszik.

De ha azt is beleépíted, hogy felismerje a kerti tolvajokat, még a magyar államtól is kaphatsz támogatást.

2013. febr. 27. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:

Erdőben ilyen kell: //a googlén sok ilyet találni


http://www.youtube.com/watch?v=3gi6Ohnp9x8&NR=1&feature=ends..

2013. febr. 27. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:

Sajnos sok fa tűnt el, több százezres a kár, őrizni nem tudom állandóan.



Nekem is van egy erdőrészem. Én sem őrzom.

Annakidején egy bicikli áráért vettem az 1,6 hektárt.

Ha akkor a szegény falopók is akartak volna venni erdőt, akkor nekem nem jutott volna csak 160m2. //ugyanannyi pénzért

2013. febr. 28. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 Wadmalac ***** válasza:
Ha összeáll a cucc, rakd fel kickstarterre, még az alaptőke is összejöhet.
2013. febr. 28. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:

"Sajnos sok fa tűnt el, több százezres a kár, őrizni nem tudom állandóan."


Ezzel a megoldással egy falopást biztosan elkerülsz :) A robotod lesz az első, amit ellopnak ;)


Viccet félretéve, nem igazán van sejtésed a dolgokról ahogy nézem. Egy interaktív, önműködő, tereppel jól, megbízhatóan megbirkózó ilyen szerkezet nem egyszerű és nem is olcsó. Azt mondod sokáig legyen terepen. Erre assztali gép processzorával akarod felépíteni...

Hogy állj neki? Programozni tudsz ? Elengedhetetlen. De inkább keresgélj robotokkal foglalkozó fórumot. Tudod manapság amikor a robotokkal olyan egyszerű dolgokat oldatnak meg mint vonalkövetés, lépcsőzés esetleg focizás inkább kevesebb mint több sikerrel, akkor nem biztos hogy egy ilyen összetett rendszerrel kellene kezdened. Less meg néhány videót a robotversenyekről, ahol komoly csapatok alkotnak célirányos robotokat, és el fogsz hűlni hogy mennyire nem egyszerű egy-egy tök alap problémát (pl egyetlen vonal követése, vagy hogy kicsit bonyolultabbat mondjak egy labda eljuttatása valahova, esetleg labirintusban mozogni...) megoldani is.


De hát sok sikert ;)

2013. febr. 28. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 Wadmalac ***** válasza:
74%
Olcsóbban, egyszerűbben kijössz telepített mozgásérzékelős kamerákkal.
2013. febr. 28. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
77%
Pontosan azt akartam írni, mint Wadmalac.
2013. febr. 28. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!