Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Grafológia. Mit árul el az...

Grafológia. Mit árul el az írásom?

Figyelt kérdés

Lehet így jellemezni? Kíváncsi vagyok.

[link]


2013. febr. 28. 17:23
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
65%

Jó, maradjunk.

De hogy én nem alapoznék erre semmit, az biztos.

Nem csak az eddigiek miatt. Hanem azért sem, mert - mint említettem -, én is foglalkoztam ezzel egy rövid ideig. És egyszerűen _nem_ volt igaz minden a saját akkori írásomra. A mostanira meg aztán végképp nem. (Arról nem is beszélve, hogy legalább háromféleképpen tudok írni, és ember nincs a földön, aki megmondaná, hogy ugyanattól a kéztől származik mindhárom írás.)

Plusz a hangulat, lelkiállapot is befolyásolja az írást.

Tehát ez egy bizonyos szint felett már nagyon soktényezős, összetett, bonyolult rendszer. [Valami ilyesmit írtál te is, csak precízebben. :) ]


Ami biztos, hogy nagy általánosságokat lehet mondani, amiket mindenki úgy húz magára, ahogy akar. (Na, ebben ugyanaz, mint a horoszkóp.)


A pszichológiáról ugyanez a véleményem, pedig azt elég komolyan tanultam.

A pszichológusok pedig... Na, legalább ezen nem fogunk összeveszni. :D

2013. márc. 7. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 Wadmalac ***** válasza:

:D

Tudod mi a hihetetlen még a dologban? Ezt nem olvastam sehol, de saját magamon észleltem. Ha a grafológia legalapvetőbb, jellemre utaló jeleinek ismeretében szándékosan kényszeríted magad az írásod megváltoztatására és ez sikerül is (mármint már automatikussá válik, nem kell odafigyelned rá), az visszahat a személyiségjegyekre.

Hogy ez mennyire önprogramozás és mennyire valóban az íráskép befolyásol, azt nem tudom.

De ez már számomra is misztikával határos, csak azért fogadom el, mert tudom, hogy működik, más mondaná, nem hinném el.

2013. márc. 8. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
65%

Hm, hát ilyen tapasztalatom nincs, de lehet benne valami. Én bármiféle ismeret nélkül alakítottam ki néhány betűt gyerekkoromban (tudod, "divat" a suliban). Aztán később is változtattam néhány betűt (azonosakat is). Az írásképem is eszméletlen mértékben változott az évek folyamán: a macskakaparástól kezdve a gyöngybetűkig, az óriástól az apró méretig, a betűelemek alakításától a kötésekig.

Most pont azon gondolkodtam, hogy tényleg sokféleképpen tudtam és tudok írni, de lehet, hogy tényleg mindegyik én vagyok... Az utóbbi időben te is ismersz már néhány oldalamról. ;)

2013. márc. 11. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 Wadmalac ***** válasza:

BW/13:

Öööö, esetleg kezdődő skizofrénia? :D

2013. márc. 12. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
65%

Úúú... Ez azért durva volt. :S

Máris kezdem a másik kérdésnél beígért intenzív gondolkodást a vadmalacbőr hasznosításának tárgyában... :P


Amúgy szerintem nem skizofréniára gondoltál, hanem többszörös személyiségre. De Isten őrizz bármelyiktől is...

Fiatal tiniként olvastam Benedek Istvántól az Aranyketrecet, ill. felnőttként Daniel Keyes Az ötödik Sally című könyvét. Utóbbi tkp. regény, de a szerző szakmabeli, és nagyon érdekesen ír; tudom ajánlani, fent van a neten is pdf-ben. Már ha érdekel a téma.

2013. márc. 12. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 Wadmalac ***** válasza:
Van olyan énem, amelyiket érdekli. :)
2013. márc. 13. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
65%

:DDD


Hát igen, ahogy figyeltelek mostanában, te is egy elég összetett személyiség vagy. Még az is lehet, hogy te is tudsz többféleképpen írni. ;)

De szerintem ezt a szálat itt el is varrhatjuk, még úgyis van néhány lezáratlan kérdés folyamatban. Részemről örültem a szerencsének. :)

2013. márc. 13. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 Wadmalac ***** válasza:

OK.

Összetett személyiségem többségi szavazói egyetértenek. A többiek el vannak nyomva.

:D

2013. márc. 13. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
65%

:DDD


Ha mindig megnevettetsz egy-egy frappáns, egy-két mondatos poénnal, akkor soha nem fogom tudni abbahagyni...

Ez nálam valami visszajelzési kényszerféleség lehet. Hasonló ahhoz, mint amikor egy-egy kérdező megköszöni a választ (nem túl jellemző eset), és igen nehezen tudom megállni, hogy ne írjak neki egy udvarias választ (Szívesen. / További sok sikert. stb.); nem is sikerül mindig. :D

2013. márc. 15. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 Wadmalac ***** válasza:
Ééééérrtem. Ok. Akkor lezárom részemről, a többszemélyiségemből már úgy is kigyógyultUNK. :D
2013. márc. 18. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!