Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Szerintetek miért érdekli az...

Szerintetek miért érdekli az embereket a művészet?

Figyelt kérdés

2013. márc. 3. 04:36
 1/8 anonim ***** válasza:
40%
Én nem fogalmaznék ennyire erősen. Az embereknek kb 5%-át érdekli. A többi elvegetál az alsóbb szinteken.
2013. márc. 3. 04:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
Számomra az a kérdés, hogy mért NEM érdekli az embereket a művészet? Nem tudom a választ, de sajnálom őket. Nem tudják mit hagynak ki!
2013. márc. 3. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Az embert kezdetben egyetlen dolog érdekelte, az élelem. Később, amikor ebben annyi ügyességre tesz szert, hogy marad másra is ideje, elkezdi érdekelni a környezete. Minél többet megtud belőle, annál összetettebb dolgok fogják érdekelni. De mindig azért, mert a korábban őt érdeklő dolgok megismerését, használatát már annyira elsajátította, hogy ismét van ideje. Aztán elkezd rendszerezni, később szelektálni, kialakul a munkamegosztás rendszere. Még később rájön, hogy vannak dolgok, amelyeknek önmagukban nincsenek kézzelfogható értékük, valamiért mégis rendkívül fontosak.

Megérti, hogy az emberi gondolkodás annyira összetett, hogy bizonyos mélységű és bonyolultságú ilyen munkavégzést nem alvással lehet kipihenni, hanem valami mással. Mégpedig sokkal hatékonyabban. A művészetek élvezetével.

Az ősember először még puszta hasznosságból rajzolt, később az ember már rájött, hogy az önmagában alkalmas arra, hogy még nehezebb feladatokat oldjon meg. Ezért tetszik nekünk Michelangelo Pietája és Dávidja. Akinek nem szükséges bonyolult dolgokat megoldania, tetszhet neki ugyanez, de nem feltétlenül van rá szüksége.

Ezért érdekli az embereket a művészet. Jól esik nekik, felüdíti őket, ihletet ad. De csak annak, aki érti őket.

2013. márc. 3. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

1.

Szerintem nem fogalmaztam ,,erősen,, semmilyen mennyiségi jelzőt nem tettem hogy sok vagy kevés embert érdekel-e.


Akiket nem érdekel azok ugye nem foglalkoznak vele, azaz nem érdekli őket.

Viszont akit érdekel a művészet (legyen szó bármiről),őket miért érdekli?

2013. márc. 4. 14:15
 5/8 A kérdező kommentje:

3.

Köszönöm ilyen és hasonló választ vártam ! (várok MÉG)

2013. márc. 4. 14:16
 6/8 anonim ***** válasza:

Ha még nem ismered Maslow szükségletelméletét, akkor ajánlom szíves figyelmedbe:

[link]

2013. márc. 4. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Ismerem, Köszönöm ! :)
2013. márc. 4. 14:48
 8/8 SennaHikari válasza:

Egyetértek az előttem szólóval. Manapság kevés embert érdekel a művészet és ez szomorú.

A minap láttam épp egy statisztikát, hogy egy ember átlagosan 0,7 könyvet olvas el évente. Ez a gáz már...

Én speciel imádom a művészetet és több ágát is. Imádom a könyveket, naponta olvasok. Szeretem a festményeket, a klasszikus zenét is, a verseket és még sorolhatnám.

Az a gond, hogy a mai embereket elvakítja az elektronika... No meg az internet és a számítógép, az online játékok, ahol naphosszat ücsörögnek ahelyett, hogy a szabadban lennének.

Ilyen világot élünk sajnos...

2013. márc. 11. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!