Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Hogyan döntsem el azt hogy mi...

Hogyan döntsem el azt hogy mi legyek?

Figyelt kérdés
16 vagyok(lány),és most abban a helyzetben vagyok,hogy pályaválasztás,de nem tudok dönteni.:/ Tudom hogy ezt nekem kell meghozni,de mégis,én kérnék egy kis segitséget. Igazából semmi ötletem nincs.Olyan 4-es tanuló vagyok.A nyelv valamennyire érdekel,mondhatni van hozzá érzékem,alapfok angolt beszélek és középfok holland. Ebbe gondolkoztam,hogy esetleg magyarországon lehet valamit kezdeni? Szivesen tanulnák még nyelveket,leginkább olyan meló érdekelne amivel azért meglehet élni,heti 5 nap munka hétvége szabad. Elég kreativ vagyok,van érzékem a rajzhoz,szeretek szervezkedni,szeretek kint és bent is mozogni,legyen tél vagy nyár.Fizikai munka nem igazán nekem való,nagyon gyenge vagyok.Adjatok pár tanácsot légyszi,nagyon fontos lenne. :/

2013. márc. 5. 20:39
 1/6 anonim válasza:
grafiakai designer, designer, - kreativitásodra alapozva; óvóképző - 5 napos meló, kreativitást igényel; mindenképp felsőoktatásban gondolkodsz, vagy tanfolyamok szóbajöhetnek? Fogászasszisztens... Nekem kapásból ezek jutottak eszembe.
2013. márc. 5. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:

A legfontosabb az, hogy azt csináld, amit szeretsz! Ez azért fontos, mert csak úgy lehetsz igazán boldog, ha szereted azt amit csinálsz és ha szereted a munkádat. Ha szereted a munkádat, akkor akár karriert is csinálhatsz.


Én is úgy voltam vele, hogy annyi idősen, mint Te még nem igazán tudtam, merre induljak el, de arrafelé mentem, amerre a szívem húzott. És azt fontos tudni, hogy jól is döntöttem. Az a fontos, hogy hallgass a szívedre, a megérzéseidre, a belső hangodra.


Mivel 4-es tanuló vagy, én a továbbtanulást javaslom, mert így azzal többet tudsz elérni, jobb lehetőségeid lesznek, lesz egy minimum fizetésed, amit megkeresel és ami nagyobb a minimálbérnél, és főleg, ha nem bírod a fizikai munkát, akkor tanulnod kell!


A nyelvek valóban hasznosak, főleg, ha érdekelnek, a nyelvi szakon végzettek sokfelé el tudnak helyezkedni, (én is anglisztika szakon végeztem).

De tanulhatsz rajzot is egy művészeti egyetemen, ha az érdekel, vagy ha tényleg szeretsz szervezkedni, akkor akár rendezvényszervezést is tanulhatsz - oda a nyelvek is kellenek még, legalábbis jó ha van, és mozoghatsz is kint és bent:). És ezekhez a kreativitásodat is hasznosítani tudod.


Szóval én azt javaslom, hogy csináld és tanuld azt, amit szeretsz, és csak saját magadra hallgass.

Ha most még bizonytalan is vagy, ne aggódj, majd kialakul, én is így voltam vele, de arra menj, amerre a szíved húz és amit szeretsz.


Remélem tudtam segíteni, ha van még kérdésed, írhatsz privátban is, nyugodtan!

2013. márc. 7. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.! :) Egyébként amiket mondtatok,olyan szakok amivel magyarországon meglehet élni?! Tudom,hülye kérdés.. Hollandiában élek már másfél éve,de igazából csak azért vagyok itt mert anya azt mondja,meg belegondoltam és legalább nyelvtanulásra van lehetőségem,tapasztalatra,amit majd tudok kamatoztatni bárhova is sodor az ár. Szivesebben élnék otthon,ha betöltöm a 18-at haza is akarok majd menni. Mindenképpen olyan szakmát akarok amiből azért meglehet élni Magyarországon.
2013. márc. 9. 12:39
 4/6 anonim válasza:

Szerintem minden szakkal lehet boldogulni, a lényeg, hogy az ember a lehető legjobb legyen. A nyelvi szakoknál rengeteg választási lehetőséged van, sokfelé el tudsz helyezkedni az ilyenfajta végzettséggel.

De a többi végzettség is sokféle lehetőséget ad. pl a rendezvényszervezésnél, akár saját vállalkozást is indíthatsz.

Én javaslom a felvi. hu böngészését, mert itt megtalálhatod, melyik szak mire jó, az ezen a linken van:


[link]


Itt bőven tudsz válogatni, de az érettséginél is figyelembe kell venned, hogy amit tanulni akarsz, oda milyen érettségi kell, emelt/közép szint, stb. De ezt azt hiszem úgyis ilyen korban kell majd eldöntened, legalábbis ilyenkor szokott lenni az, hogy a középiskolában ezt megkérdezik - de persze mindenhol másképp van.


De persze Te tudod merre mennél szívesebben, én csak sok sikert tudok kívánni ebben!

2013. márc. 9. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Ja , és nem csak azok a lehetőségek vannak, amiket a felvi.hu-n leírnak, azok csak a főbb elhelyezkedési területek.


De ha szerzel egy végzettséget, akármilyet, arra mindig tudsz majd támaszkodni, még akkor is ,ha nem a szakmádban helyezkednél el.


Szóval sok sikert!

2013. márc. 9. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Na mi lettél?
2022. júl. 12. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!