Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Hány centiméterrel lenne...

Hány centiméterrel lenne pontatlanabb a GPS a reletivitáselmélet figyelembevétele nélkül?

Figyelt kérdés

2013. márc. 18. 18:30
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Ugy tudom,inkább 100 Méteres nagyságokban szoktak beszélni.De az egyéni véleményem szerint semennyivel sem.
2013. márc. 18. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Esetleg valaki egy számpéldán le tudná vezetni?
2013. márc. 18. 19:34
 3/12 anonim ***** válasza:
Naponta néhányszor 10 méterrel menne odébb.
2013. márc. 18. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Miért kell hülyeségeket beszélni? A GPS alapvetően a mérőeszközök pontatlanságától pontatlan. A sokkal pontosabb méréshez lényegesen precízebb eszközök szükségesek, amelyeknek az árát senki sem fizetné meg (ha egyáltalán lenne, aki megfinanszírozná az elkészítésüket és forgalomba állításukat). De a gyakorlat azt mutatja, hogy ennyi pontosság elég is.
2013. márc. 19. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

#4

A GPS nempontatlan hanem pontos. kb +/-1 miliméter


Csak az érdekelne, hogyha Einstein nincs akkor most 100cm; 10m; vagy 1km; pontosságú helymeghatározást lehetne csinálni a műholdakkal, mert az űrben nem ugyanolyan gyorsan jár az óra.


Sajnos azt sem tudom, hogy gyorsabban vagy lasabban jár ott.

2013. márc. 19. 10:14
 6/12 anonim ***** válasza:
Most ugy 5-10 méter a pontisága ez a jel frekvenciájábol adódik nem lehet pontosab ha nem lesz tőb a frekvencia . A relativitás elmélet figyelembe vétele nélkul nem mükődne mert fojamatosannőlne a az órák kőz t a külőnbség emi ahajzemeghatárózást lehetelené tené. Amugy az időt egy 4edik mühpldrol kaja ezért kell 4 mühold a gps rendszerjez a készülék csak a kölőnbséget számolja ki eből a távolságokat amiből a hejzetét
2013. márc. 19. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Wadmalac ***** válasza:

Valahol, valamikor napi 6 m hibáról olvastam. Persze ez elméleti, mert a relativitás-elmélet figyelmen kívül hagyása pályaeltéréseket is okozna a holdaknál, ez meg még halmozná a hibát.

#4-et nem értettem, mintha nem a kérdésre válaszolt volna.

2013. márc. 19. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
ha nem vennénk figyelembe, akkor lezuhannának a műholdak, így a kérdés értelmetlen, mert nem lenne gps
2013. márc. 20. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

lezuhannának??


Épp ellentkezőleg, elszállnának.

(Ha nem vennék figyelembe a műholdak a gravitációs tér görbületét)


De úgyértem, hogy nem a műholdak hanem az ihányító emberek.

A Newtoni fizika szerint direkt rosszul kellene irányítaniuk?

2013. márc. 20. 17:43
 10/12 anonim ***** válasza:
A newtoni fizikának nem mond elent a relativitás elmélet csak kiegésziti hogy nagy sebeségü vagy nagy tőmegü dolgok elgőrbitik a tér időd. és hogy asebeségel a tőmeg is nől. a müholdaknál kicsit lasaban telik az idő a sebeségülk miat
2013. márc. 20. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!