Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mitől függ, hogy egy adott...

Mitől függ, hogy egy adott pillanatban melyik agyféltekemet használom? Találtam egy tesztet (lent)

Figyelt kérdés

[link]

Miért vagy mitől kezd a másik irányba forogni? Néha véletlenül meg is tudom állítani vagy ide-oda mozgatni.



2013. márc. 23. 19:05
 1/7 anonim ***** válasza:
Mindkét agyféltekédet használod egyszerre.
2013. márc. 23. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Mindkettőt használod egyszerre, bár kicsit különböző mértékben.

Az a teszt pedig butaság.

2013. márc. 23. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Biztos? Mert több helyen is láttam. :D De ha egyszerre használom mind kettőt, akkor hogy van az, hogy aki jobb kezes a balt használja, aki bal kezes a másikat?
2013. márc. 23. 19:30
 4/7 anonim válasza:
76%
szerintem te egyiket sem használod.
2013. márc. 23. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Azért mert nem vagyok jártas a témában?? Képzeld pont azért kérdezek, hogy tudjak. Engem legalább foglalkoztatnak az ilyen kérdések, és merek is kérdezni te gyökér.
2013. márc. 24. 11:59
 6/7 anonim ***** válasza:

Az egy dolog, hogy gyökér vagy, kedves kérdező - de tényleg nem használod az agyad egyik felét sem.

Csak egy egyszerű kísérlet: csukd be a jobb szemed és vegyél fel valamit a jobb kezeddel.

Mi is történt itt?


A bal agyféltekéd most nem lát semmit, mert az a szemed csukva. Mégis remekül tudja vezérelni a jobb kezedet!


Na, vajon hogyan???

Úgy, hogy a két agyfélteke szépen össze van kötve és mindent megbeszélnek egymással.

Nem fordul elő olyan, hogy csak az egyik működne.

Olyan előfordul, hogy az egyik *az esetek többségében* irányítja a másikat is. A jobbkezeseknek a bal agyfélteke dönt - többnyire. De ettől még mindkettő működik és nagyjából azonosan.


Ezen kívül van még olyan is, hogy a beszédet, logikát az egyik félteke vezérli, a rajzot, zenét, művészetet a másik.

Amennyiben a két félteke közötti összeköttetés megsérül, abból adódhatnak különböző gondok, mert eltűnik az összhang.

2013. márc. 24. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Na, köszönöm! Ez egy kielégítő válasz volt. Most már értem.
2013. márc. 24. 14:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!