Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » 100%-os hatásfokú egy izzó,...

100%-os hatásfokú egy izzó, ha fűtött helyiségben használjuk?

Figyelt kérdés
Ugye a hagyományos izzók a fény mellett nagy mennyiségű hőt is termelnek. Ezért nem gazdaságosak. De ha egy fűtött helyiségben használjuk, akkor a hőt, amelyet az izzó kibocsájt, a fűtőtestnek már nem kell leadnia. Tehát 100%-os hatásfokú?
2013. márc. 25. 18:08
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
Szerintem le kell adnia.Attól, hogy meleg van, még melegítheti a fűtőtest tovább a helységet.Gondolom.
2013. márc. 25. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%

Csak az 100%, hogy semmi sem 100%-os hatásfokú.

Nem tudom, miért változna attól egy izzó hatásfoka, mert fűtött helyiségben használod. A wolfram szálas izzók hatásfoka 5-10% körüli, a betáplált energiának nagyjából ekkora részét alakítják át látható fénnyé, a többi 90%-ot az infravörös tartományban sugározzák ki.

Különben pedig attól, hogy az izzód fűtő hatása miatt a fűtőtestednek kevesebb hőenergiát kell leadnia ugyanazon hőmérséklet fenntartásához, attól miért lenne az izzód 100%-os hatásfokú?

2013. márc. 25. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
Akkor tegyük fel hogy az izzó mindenféle kimenő teljesítményét használjuk valamire.
2013. márc. 25. 18:23
 4/23 anonim ***** válasza:
100%
Ha mindent olyan körülményt hasznosnak tekintesz, amely egyébként a rendszered hatásfokát rontja, akkor végeredményben minden rendszer 100%-os hatásfokú :)
2013. márc. 25. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
Akkor nem értem. Mi az hogy nincs 100%-os hatásfokú gép?
2013. márc. 25. 18:59
 6/23 anonim ***** válasza:
100%

Nincs olyan gép, ahol az energia 100%-a csak arra fordul, amire te szeretnéd.

Mindig van súrlódás, fényből származó hő a te esetedben.

A lényeg, hogy valahol az energia egy része mindig úgymond "elveszik", szóval nem arra fordítódik, amire a gép használná.

2013. márc. 25. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:
De akkor a gépet úgy kell kialakítani hogy a szükséges rosszak is felhasználásra kerüljenek.
2013. márc. 25. 19:32
 8/23 anonim ***** válasza:

Na és hogy hasznosítod egy benzinmotoros autóban a hőenergia 100%-át?

g.

2013. márc. 25. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:

Ezt nem lehet minden esetben megcsinálni.

Például a súrlódást nem tudod felhasználni az autó alkatrészei között,mert a gép, amivel felhasználnád, szintén energiát veszítene a súrlódásnál.

A hő 100%-át sem használhatod fel.

Tehát ilyen kialakítású gépeket, amikről te beszélsz, nem lehet létrehozni.

2013. márc. 25. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:

Jó, most nem egyből egy bonyolult gépre kell gondolni. Maradjunk az izzóknál. Ugye a fény hasznosítása adott. Az izzó által kibocsájtott hőenergiával a fűtőtestnek már nem kell melegítenie a helyiséget. Az izzószál ellenállását pl biztosítékként használhatnánk(igaz nem felel meg erre a célra, csak egy példát mondtam. lehet bármire aminek szüksége van egy izzószál elégésére bizonyos feltételek teljesülése után). Az infrafényt nem tudom hol használják, de biztos van megfelelő felhasználási területe.

Én ilyen dolgokra gondoltam.

2013. márc. 25. 19:50
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!