Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Hogyan fejlesszem a logikámat?...

Hogyan fejlesszem a logikámat? (bővebben)

Figyelt kérdés

Humán beállítottságú vagyok, úgy érzem, hogy el is hanyagolom a matematikát. Most írtam egy Mensa IQ tesztet, 90 jött ki, amivel nem vagyok megelégedve.

Be kell azonban ismernem, hogy tényleg nehezen megy a logikus gondolkodás. Ahogy tapasztaltam egy verset percek alatt megtanulok, imádom az irodalmat. Van rá valami módszer, hogy ilyen humános módszerrel fejlesszem a logikai gondolkodásomat?

Kicsit szégyellem magam, hogy csak 90 lett.

18/F


2013. márc. 25. 19:58
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Először is: ne ess kétségbe. A Mensa tesztje nem könnyű, főleg a humánosoknak nem, ill. azoknak sem, akik nem gyakorolták még eleget a típusfeladatokat.


A matek egyébként egészen másfajta gondolkodást igényel, mint a töri vagy a magyar. De lehet fejleszteni ezt is, azaz gyakorolni. Ennél a kérdésnél ugyan az intelligenciáról volt szó, de biztosan találsz a válaszok között hasznos információkat:

http://www.gyakorikerdesek.hu/tudomanyok__egyeb-kerdesek__30..

2013. márc. 25. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!