Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Valami olyan tanulási módszerr...

Valami olyan tanulási módszerre lenne szükségem, ami egyszerű és praktikus. Természetismeret, történelem tnaulásához, lehetőleg olyanra ami gyorsítja a tanulást! Valaki tud iylet mondani?

Figyelt kérdés
Nem arra az "elolvasom és a lényeget kiírom word-be" lennék kíváncsi, mert nekem az nem jött be:(

2013. márc. 31. 17:02
 1/4 anonim ***** válasza:
Szia! én úgy szoktam főleg a törit h az órai anyagot kiírom A/4-es lapokra és felosztom kb 3-4részre. minden rész külön színnel van aláhúzva. elolvasom és utána elmondom amire emlékszem. persze ez elsőre nagyon kevés de minden olvasással több és több ami megmarad. aztán másnap óra előtti szünetben beszélgetek a tanultakról egy osztálytárssal teljesen normálisan mintha az időjárás lenne a téma. ja és annyi h ha van rá időm akkor neten nézek róla 1-2érdekességet. remélem segítettem! :)
2013. márc. 31. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Lemásolod, és visszaolvasod.

Vagy jegyzeteket készítesz, színessel kiemeled a lényeget, ábrákat rajzolsz, és a látványt igyekszel megjegyezni. Jó módszer arra, hogy tudd, mi hol van.

2013. márc. 31. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
nekem például nagyon sokat segít,ha valóban odafigyelek órán. Nem csak üresen jegyzetelek. Utána neten rákeresek,vagy a könyvtárban és másképp olvasva megjegyzem. Többféle képen meg kell közelíteni,és ha már 3,vagy 4. olvasásra tudod,hogy miről is van szó.:)
2013. ápr. 2. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
először nézd meg a képeket ha vannak utánna a + dolgokat aztán oszd részekre és egyesével tanuld meg és a részeidet egyesével mond fel őket. Utána olvasd el az egészet egyben és egészben mond fel. Ez mindig beválik.
2013. ápr. 6. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!