Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Hogyan fejleszthetném a...

Hogyan fejleszthetném a memóriámat?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy rendkívül vizuális típus vagyok, (az emberek arcának nagy részét megjegyzem akikkel találkozom) de ha magolni kell, akkor kb. semmi. Nem bírok megtanulni egy számomra értelmetlen dolgot, csak ha kötöm valamihez.


Sajnos az egyetemen elég sok tárgy van ami be kell magolnom és ugye itt jön a gond. Ki mit javasol, hogy tudnám fejleszteni a nem vizuális memóriámat?


2013. ápr. 5. 00:51
 1/6 fersk ***** válasza:
Google->mnemotechnika
2013. ápr. 5. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
"Az a helyzet, hogy rendkívül vizuális típus vagyok," az jó, az azoknál a memorizációs technikáknál kulcsszerepet játszik, például amilyenről például Dominic O'Brien ír a könyveiben. Bár szerintem inkább próbáld megérteni a tananyagot.
2013. ápr. 5. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 2xSü ***** válasza:

Vannak dolgok, aminél a megértés sokkal jobban rögzül, mint a magolás. Mondjuk matekból egy sorozat összegképletét ne bemagolni akard, hanem megérteni, hogy miért az a képlet, ami. Ha így teszel, akkor ha esetleg el is felejtenéd, le tudod újra vezetni fejben magadnak.


Persze vannak dolgok, amit csak bemagolni lehet. Mondjuk évszámokat, vagy egy verset. Persze itt is fontos, hogy ne csak a szilárd tényeket magold be, hanem gondolj bele a részletekbe. Mikor egy 1848 március 15. dátumot megjegyzel – nota bene, ez gondolom nem okoz gondot –, akkor pl. képzeld el, hogy március közepe van, egy nap híjján egy hétre van a napéjegyenlőség. Petőfi szavalja a Nemzeti Dalt, a háttérben még itt-ott talán olvadó hókupacok, stb… Szóval a nyers adatokat is lehet vizualizálni.


Jó lehet pl. az is, hogy ha meglévő rendszerhez kötöd a megjegyzendő információkat. Pl. a hét napjaihoz, csillagjegyekhez, vagy akár a lakás különböző részeihez, vagy buszmegállókhoz, ha gyakran buszozol. Próbáld úgy vizualizálni, hogy a már ismert rendszerhez kötöd az új dolgokat. Könnyebb lesz felidézni.


Vagy pl. nekem régen gondot okozott egy vers esetén, hogy ugyan tudtam a versszakokat, de a sorrenddel gondjaim voltak. Ezt is jól rendszerbe lehet fogni. Fogd a versszakok első szavait, találj ki egy történetet, képet, és mindjárt nem lesz gondod a sorrenddel.


A lényeg mindig az, hogy egyrészt a megjegyzendő dolgot próbáld rendszerbe foglalni, láss benne belső összefüggéseket. Másrészt próbáld már jól ismert rendszerhez kötni az új ismereteket.

2013. ápr. 5. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

2×Sü gratulálok. Kérdező, amit bemagolsz, az körülbelül fölösleges időpocsékolás. Semmit nem érdemes bemagolni, mindent meg kell érteni. A megértés azt jelenti, hogy el tudod helyezni a már ismert környezetbe, azaz ismert és megismerendő közötti összefüggéseket érdemes keresni. A technika minden dologra más, de nagyjából az az elv, amit 2×Sü leírt.

Meglepő dolgokat fogsz tapasztalni, ha a megértés és nem a bemagolást tűzöd ki célul. Többek között döbbenetesen fognak javulni az eredményeid.

2013. ápr. 5. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Megértés nem játszik. Mindent amit megértesz azt meg is kell tanulni ugyebár a sok idegen szó. Ahhoz hogy mindent megértsek 3 is kevés lenne belőlem. Ezen az egyetemen nem járható út, gazdasági tárgyak nem is érdekelnek, tehát azokat csak le akarom tudni valahogy.
2013. ápr. 5. 23:00
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem szép dolog, amit írok, de amit úgy látsz, h későbbiekben nem fogod használni (pl. nálam közgáz) azt puskázással sztem meg lehet oldani. Én úgy érzem, h az egyetem fele (nálunk legalábbis így volt) fölös tárgyakból áll. Ezekre én nem szívesen pazaroltam az időm, inkább rámentem azokra, amiket fontosnak tartottam, a szakirányos tárgyakra. Magolásnak semmi értelme, pár dolog kivételével.
2013. ápr. 20. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!