Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Érdekes szerv az agy. Szerinte...

Buborék Fejü kérdése:

Érdekes szerv az agy. Szerintetek mikre képes amiröl még nem tudunk?

Figyelt kérdés

Abban szerintem egyet érthetünk, hogy az agyunknak csak kis százalékát vagyunk képesek kihasználni. Vajon mikre lehet képes?

Abban is hiszek, hogy a jelenlegi agy felépítése csak egy kezdetleges szerv. Pármillió év mulva szerintem annyira megváltozna, hogy csak csekély mértékben hasonlítana a jelenlegi agy szerkezetére.


De vajon mikre lehet képes? Mely funcióira lesz szükségünk, hogy jobban fejlödjön? Ki fog e fejlödni olyan képessége, amivel bövülni fog a "tudása". Érdekes dolgot olvastam. A quantum mechanikával és az aggyal kapcsolatban.


2013. ápr. 10. 14:31
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

A) A "csak 1-2%-ot használunk" elmélet rég megdőlt. Mielőtt közölnéd, hogy Einstein is megmondta: nem, sose mondott ilyet. Tehát nem, nem értünk egyet.


B)Az agy főbb szerkezete nemigen változott az elmúlt időkben, az emlősök agyi struktúrái párszázmillió éve ugyanez. Ezalatt semmilyen csodaszerv nem alakult ki.


C) Az agy nem kezdetleges szerv. Te hihetsz bármiben, de ha tudományos tényként akarod beállítani a hitedet, akkor nem ártana bizonyítékot szolgáltatni.


D) Tök jó, hogy érdekes dolgokat olvasol, de ha nem mondod el, hogy mit és hol, akkor nagyon nehéz róla beszélgatni.

2013. ápr. 10. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Véleményekre vagyok kíváncsi, nem vitatkozni szeretnék :).

köszi a választ :)

2013. ápr. 10. 15:38
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Véleményeket kaptál. Meg tényeket is.
2013. ápr. 10. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Igen igen köszi :)

Jöhet még :)

2013. ápr. 10. 15:59
 5/6 anonim ***** válasza:

tényleg nagyon érdekes, és pont arra képes, amire mi is használjuk: megtanulni dolgokat, pl ügyesen irányítani a saját tested, de járműveket is. meg optimálisan, gyorsan gondolkozni, de úgy, hogy mindig marad hely a kreativitásnak, intuícióknak, tehát a fejlődésnek, az új módszerek felfedezésének.


Lehetséges, hogy később evolúcióval, vagy mesterségesen kifejlődik pl olyasmi, ami néhány embernél már most is van, hogy tökéletes memória. Vagy mondjuk szupergyors gondolkozás pl matematikai műveletekre. De szerintem annyira nem lesz nagy előrelépés, legalábbis jelenleg az internet és a számítógépek tökéletesen pótolják az embereknek ezt a "hiányosságát".

2013. ápr. 10. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Vannak emberek, akiknél a társadalom álltal elfogadittnál másképp müködik az agyuk. Például, akik fejszámolóak, eszméletlen jó a memoriájuk, amolyan esöember félék. Nem egyszer láttunk példát arra, hogy az agy milyen dilgokra képes.
2013. ápr. 10. 16:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!