Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Léteznek eredeti és hiteles...

Léteznek eredeti és hiteles jós/ok/nők? Hisztek benne, hogy ki lehet védeni rossz dolgokat?

Figyelt kérdés
Elmennétek hozzá, ha valmire nagyon szeretnétek választ kapni, vagy nem tudtok megoldani egy égető problémát?
2009. szept. 23. 09:55
 1/7 anonim ***** válasza:
49%

nagyapám apukája (nem tudom mi a pontos szó rá xD), Németországban élt amikor fiatal volt, elment egy josnöhöz. A jósnő azt mondta neki hogy nagyon sok bűn miatta lesz. Amikor Zoltán (igy hivták), ezen elgondolkozot elhatározta hogy sok jó dolgot fog tenni. Pár évvel késöbb egy kis gyereket látott a sinen amikor jött a vonat. Megmentette a kisgyereket. És ezt mondta neki:

-Többet ne csináj ilyet mert nagyon veszélyes!

(útána mondott valamit a fiú amire már nem emlékszem)

-És hogy hivnak?

-Adolfka.

2009. szept. 23. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Jó vicc, én is ismertem. :)


De amúgy a kérdésre válaszolva, ilyen nincs.

Intuíció és megérzés van, de ez teljesen lutri, hogy bejön-e. Van, akinek jobb a találati aránya, van, akinek rosszabb, de 100%-os pontosság és tényleges jövőbelátás nincs.


Gondolj csak bele: minden egyes adott pillanatban olyan rengeteg sok tényezőtől függ már csak a közvetlenül azt követő pillanat alakulása is, hogy már azt a számot se tudnád papírra vetni, nemhogy elgondolni. És akkor ezt a felfoghatatlan összeget még szorozd be hatványozottan az összes többi pillanattal, ami addig vezet a jövőben, amire kíváncsi vagy, valamint az összes lehetséges pillanatból következő összes lehetséges további pillanattal és így tovább.

Röviden: egyszerűen végtelenül sokféleképpen alakulhat a jövő, és ez mindig egyik pillanatról a másikra dől el, ezért valódi jövőbelátás teljességgel kizárt. Az intúíció és a megérzés sem ez alapján működik, hanem egyszerűen a meglévő információk nem tudatos feldolgozásán.

2009. szept. 23. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
37%
A nagyapád apja az a dédapád te suttyó.
2009. szept. 23. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
jött egy vérpistike, akit a szülei nem neveltek meg.
2009. szept. 23. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

:D

Hiszek benne, járok is jósnőhöz, kb 1-2 évente 1x. Méghozzá azért, mert Anyám egyszer elment és a nő az Én réges-régi tablóképemről megállapitotta, hogy terhes vagyok. Anyám jött haza, tiszta idegen, hogy Én mit nem mondok el neki?? Miért mondom mit kellene? Akkor jót nevettem, amikor elmesélte és tiszta hülyének néztem Őt is - hogy ilyet bevesz - meg a jósnőt is. És tényleg az voltam, csak még Én sem tudtam róla :D Azóta már megvan a pici fiam. Azóta járok hozzá.

Biztos azért is jönnek be a dolgok - na nem minden (!!!) - mert Én hiszek benne. DE...nem asszerint élek. Ez nagyon fontos.

2009. szept. 23. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
54%

Ez a terhesség nagyon jó. Elég jó találati arány van rá, hiszen vagy igen, vagy nem.

Ha jósként száz embernek mondja azt, hogy terhes a lánya - mert a tablókép alapján már saccolható a kor - és ha csak KÉT embernél jön be, akkor - mint a te esetedben is - van két jól tejelő kuncsaftja a jósnőnek.

A jóslás nem más, mint "életvezetési tanácsadás" egy kis misztikummal társítva, de nem jövőbelátás.

Van aki pszichológushoz jár, van aki a egyéb klubokba, önismereti körökbe és van aki jósnőhöz. Mindegyiknek "kb. ugyanaz" a haszna. Segít alakítani a jövőt. De nem azért, mert egy jósnő "tisztában van vele", hanem a rendelkezésre álló információk alapján "terelget."

2009. szept. 23. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem fogad el pénzt az öreglány :) Én is csak puszta kiváncsiságból járok, mellesleg nem ismeri az életkörülményeimet, hogy esetleg kikövetkeztesse. És igen találkoztam már olyannal is (barátnőm rá volt kattanva, hogy az milyen jó és sokan járnak hozzá, mondom OK menjünk el és jósoltatott magának ), aki jó alaposan, az illető tudtán kivül - mondjuk nem tudom h nem lehet észrevenni - kikérdezte és lényegébe sok humbukkal kiegészitette a kis életét és még le is akasztott 15 percért 8000 HUF-ot :)) Vannak ilyenek is persze. Én ezt tapasztaltam.
2009. szept. 23. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!