Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Jó a kapcsolási rajz?

Jó a kapcsolási rajz?

Figyelt kérdés

Tesla tekercset szeretnék építeni, sok keresgélés után rátaláltam erre: [link]

az oldalra.

Az első kép egy kapcsolási rajz csak nem igazán értem.

Pl. minek van benne szikraköz ha a másik fele semmihez sem kapcsolódik?

Nagyon kezdő vagyok kérlek segítsetek.



2013. ápr. 13. 14:56
 1/2 anonim ***** válasza:

Kapcsolódik az:D Az a kis talpas cucc már mint a végződés a földet jelenti. Úgy kell értelmezni, mint ha az összes föld jelölés össze lenne kötve, és össze is kell kötnöd. A föld elterjedt jelölései: [link]

Annyi javaslatom azért lenne, hogy az elektronikát ne ezzel kezd, van rengeteg látványos, és hasznos kapcsolás, ahol megértheted az analóg/digitális elektronika alapjait. Kovács Csongor könyveit próbáld beszerezni, középsuliban általában ebből adják le az anyagot.

2013. ápr. 13. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm :D ...igazából az egészhez már csak a sorkimenő kell de az is meglesz ...a többi alkatrész már megvan...a szekundert és a primert már fel is tekertem :D
2013. ápr. 13. 16:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!