Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mik a keresett/jól fizető...

Mik a keresett/jól fizető állások a mérnöki/pénzügyi szakterületeken kívül?

Figyelt kérdés
Pályaválasztás előtt állok (jövőre érettségizem), és szeretnék a jövőben olyan területen elhelyezkedni, ami sok lehetőséget, kihívást és (idővel persze) jó jövedelmet biztosít. A baj az, hogy nem "reál" beállítottságú vagyok, pedig a mérnöki szakmákban van most a legtöbb lehetőség, de úgy érzem, hogy még kemény tanulással is csak középszerű lehetnék mérnöki/pénzügyi pályán, hiszen alapvetően nem érdekel és nincs a véremben. Az irodalmat és az idegen nyelveket nagyon szeretem, de úgy hallom, a magyar szak egyáltalán nem kifizetődő a későbbiekben (pedig szívesen hallgatnék irodalmat egyetemen, de nem szívesen lennék sem magyartanár sem irodalomtörténész), a 2-3 beszélt idegen nyelv mellé pedig kell valamilyen végzettség is. De teljesen tanácstalan vagyok. :( Ötletek/tanácsok?
2013. ápr. 13. 15:06
 1/1 anonim ***** válasza:

Jól fizetőek, amik nem mérnökiek és nem pénzügyiek:

- gyógyszerész

- informatikus

- fogorvos, és az orvos sem rossz (persze rá lehet fogni, hogy kezdő fizetés milyen gáz, de az idővel megtérül)

- építész

2013. ápr. 13. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!