Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » A pécsi tudomány egyetemen...

A pécsi tudomány egyetemen tudok patológiát tanulni?

Figyelt kérdés
mik az elvárások,és mennyibe fájna ez nekem?25 évesen még nem lenne késő elkezdeni?

2013. ápr. 22. 21:58
 1/3 anonim ***** válasza:

Biztos tudnak, mert patológiai intézet is van:

[link]

A tandíj a szaktól függ, az orvosi nagyon drága. Nem tudom, mely más szakon tanítják.

Ha orvosi, akkor 10 évet kell legalább rászámolni a képzésre.

2013. ápr. 22. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Igen, az ÁOK-n. Én nem erre a karra járok, de úgy tudom kb. 1 millió/félév, hacsak nem államilag támogatottként tanulsz ott. Hát, ha minden vágyad ez, akkor kezd el, de szerintem késő, mivel 6 év az alap (erre rá kell számolni minimum 1-2 félévet pluszba, szinte senkinek se sikerül 6 év alatt elvégezni), és még 5 év a patológus szakorvos képzés, ha jól tudom. Tehát minimum 37 éves leszel, mire végzel, ha minden sikerül.
2013. ápr. 23. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nincs külön patológia képzés. Általános orvosi van, utána lehet szakosodni patológusnak. Ez összesen (ha minden elsőre megy) 6+5 év.

A felvételihez kell két emelt érettségi (biosz és kémia/fizika), mindkettőnek igen jól kell sikerülnie, mert magas a ponthatár.

Ha nincs államilag támogatott féléved, akkor pedig bizony 1 millió/félév.

2013. ápr. 23. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!