Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Ez igaz Nikola Tesláról vagy...

Ez igaz Nikola Tesláról vagy csak "legenda"?

Figyelt kérdés

Régen láttam pár műsorba, meg 1-2 oldalon olvastam. Nem ilyen áltudományos oldalakon, hanem legenda stb.

Szóval hogy néha hangokat hallott a fejében vagy hogy úgy érezte hogy más élőlények veszik így fel vele a kapcsolatot telepatikusan?

Meg próbált olyan szerkezetet építeni, amivel feltudja venni a kapcsolatot más bolygón lévő élőlényekkel?

Vagy az egész csak urbanlegend?



2013. ápr. 25. 14:34
 1/5 anonim ***** válasza:
ez még csak nem is városi legenda, hanem egy nagy kamu. a városi legenda tesláról, legalábbis, amit én hallottam, de az is marhaság, hogy a tunguzkai meteor valójában az általa épített sugárfegyver volt, és nem meteor. azért, mert nem találtak se krátert, se meteort.
2013. ápr. 25. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A Tunguz meteor százmilliárd darabra robbant szét ezért okozott akkora pusztítást, a föld felett robbant ezért tarolta le a tajgát.
2013. ápr. 25. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én úgy hallottam, hogy volt neki némi pszichés problémája, pl. egy kicsit mániás cselekvő volt, mint Monk. Vagy hogy nem szeretett híd alatt átmenni, stb. Szóval lehet hogy hallott hangokat, de ebből még nem vonnék le túlzó következtetéseket. :)

Amúgy szerintem egy zseni volt, szóval nem bántani akarom.

2013. ápr. 25. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A zsenik mindig is foglalkoztatták az emberek fantáziáját, kitaláltak róluk ezt-azt. Ráadásul sok ember szereti a saját szintjére húzni őket, ezek aztán kifejezetten rosszindulatú pletykákat gyártanak. Tesla bácsi elég régen meghalt már, így aztán azt híresztelhetnek róla, amit akarnak, megcáfolni nem tudja. Mellesleg akár igaz, akár nem, az áskálódók a lába nyomába se érhetnek.
2013. ápr. 30. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Tesla maga is mondta hogy az ufók adják neki az ötleteket
2019. dec. 31. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!