Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Más is szokott házilag lottósz...

Más is szokott házilag lottószám kalkulátort készíteni (valószínűségszámítás)? Milyen eredménnyel?

Figyelt kérdés
Én skandinávon elértem a 3-as találati átlagot. Picit kell javítani és már megéri lottózni.

2013. ápr. 26. 10:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
56%
ahogy az angol mondja: obvious troll is obvious
2013. ápr. 26. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
51%
Ja minden nap, kivéve hétvégén, mert akkor fáj a fejem!
2013. ápr. 26. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
36%

Aha, lottószám kalkulátor? :)

A baj az hogy minden húzás előtt minden kombinációnak ugyanannyi esélye van. Ilyen a lottó, itt nincs ismert faktor a húzás előtt, max azt tudod hogy mit húztak korábban, de az semmilyen hatással nincs a következő húzásra.

2013. ápr. 26. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Wadmalac ***** válasza:
90%

Kérdés: mennyi az esély rá, hogy ötös lottóban e héten kihúzzák az 1,2,3,4,5 számsort és jövő héten is ezt a számsort húzzák?

Válasz:

Pontosan annyi az esélye, mint annak, hogy e héten kihúzzák a 2,8,19,76,89 számsort és jövő héten meg a 4,13,71,76, 88-at.

:)

Na ezért értelmetlenek az ilyen kalkulátorok. Mert azok arra a téves elméletre alapulnak, hogy a kétszer egymásután 1-2-3-4-5 verziónak kisebb az esélye.

2013. ápr. 26. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

"Én skandinávon elértem a 3-as találati átlagot. Picit kell javítani és már megéri lottózni...."


Ezzel az a baj, hogy ez nem a Te vagy a programod érdeme. Én évekig finomítgattam egy lottóvariáció készítő programot, bár tudom jól, hogy teljesen fölöslegesen. De nem érdekelt, hiszen a megrendelő mondta mit akar, hogy tudjon a program, a program meg tudta. Fizetett érte és nem is rosszul. De azt azért elárulom, sose lett ötöse, de még négyese se.

2013. ápr. 26. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Csak trollkodik, ne foglalkozzatok vele.
2013. ápr. 26. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Nem trollkodom, elárulom. De sebaj, nem azért tettem fel a kérdést, hogy xy ember elhiszi-e vagy sem. Ez nem lényeges. Aki foglalkozik ilyennel, annak a válaszára vagyok kíváncsi továbbra is. Mellesleg amit írtatok, hogy minden számnak ugyanannyi az esélye, az előző húzástól/húzásoktól függetlenül, ez csak részben igaz. Valóban kihúzhatják akár 4x egymás után is ugyanazt a számot. (De nem ez a jellemző, ez nem tűnt fel?) Mellesleg a múltkor olyan számokat is megjátszottam amit előtte való héten kihúztak és pont kihúzták. Én más irányból közelítem meg a dolgot, nem a hagyományos valószínűségszámítás elvei szerint. Ez saját elmélet.
2013. ápr. 28. 12:05
 8/11 anonim ***** válasza:
Nincs más irány, nincs más elmélet, nincs más valószínűségszámítás.
2013. ápr. 28. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Wadmalac ***** válasza:

"Valóban kihúzhatják akár 4x egymás után is ugyanazt a számot. (De nem ez a jellemző, ez nem tűnt fel?)"

Hányszor húzták ki egymásután kétszer AKÁRMELYIK számkombinációt? Pontosan annyiszor, mint ahányszor telitalálatot produkáltál. Mert ugyanannyi az esélye.

Elég értelmetlen dolog a matematikával vitatkozni.

2013. ápr. 29. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező, ez nem egy olyan kérdés, amiben hisznek, vagy nem hisznek az emberek...

Itt matematikai tényekről van szó.

Ha tájékozottabb lennél valószínűségszámításból, akkor tudnád, hogy a lottó nem stratégiai játék, tehát nem lehet stratégiával befolyásolni a nyeremény várható értékét!



A matematikusok döntő többsége nem lottózik, a lottó játék eredeti célja az állam bevételeinek növelése.


Néhány tény a lottóról (5-ös):


Több, mint 43 millió különböző húzás lehetséges!

Eddig MO-on kb 2200 húzás volt (vesd össze a különböző lehetségesek számával)

A húzások függetlenek egymástól.

A nyeremény várható értéke a játékosok felöl negatív, a szervező (Állam) felöl pozitív.

2013. júl. 8. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!