Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Milyen távcsövet vegyek ahhoz...

Milyen távcsövet vegyek ahhoz hogy normálisan közelről lássam a távoli csíkot húzó repülőket?

Figyelt kérdés

Tehát arra gondolok hogy lássam a repülő festését,alakját stb... közelről.

Tudom hogy nehéz befogni..

Egy 20x50 es nagyítású távcső jó lenne ehhez?



2013. ápr. 26. 19:55
 1/5 anonim ***** válasza:
20x63-as inkább és jó minőségű! De egy gépet követni lehetetlen!
2013. ápr. 26. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
78%
Én ezt javaslom: [link] Ezzel olyan közelről nézed, amilyenről csak tetszik, és befogni is könnyű vele.
2013. ápr. 26. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Ezek közül jó lenne valamelyik?:

[link]


[link]

2013. ápr. 27. 08:21
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem nagyon értek a látcsövekhez (csak kicsit az objektívekhez), de tudtommal ez a szám: 30x60, eredetileg a nagyítás mértékét, illetve a frontlencse átmérőjét jelöli. Legalábbis a nem kínai látcsöveken.


Na most a linkelt képeket és a méreteit elnézve ez se nem 30-os nagyítású, se nem 6 cm-es frontlencséjű. Eleve csak 4 cm magas, a 7,2 fokos látószögből (126/1000m) pedig az következik, hogy kb. 6x-os nagyítású. Ezek inkább 6x30-asok. Maximum!

Ezt a 30x60-as értéket nem tudom hol álmodták.


Így néz ki egy 25x-ös nagyítású és 10cm-es "szörnyeteg":

http://www.youtube.com/watch?v=kcztKRCitNA

2013. ápr. 27. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Amiket belinkeltél ócsó játék hülyegyerekeknek.


Nem kell oda 20x os csak egy normális APO objektíves profi 8,10X es [link] (ez a legolcsóbb ilyen)

úgyse tudod kézből lekövetni ha nagy a nagyítása.Oda már állvány kellene ,ezért sem gyártanak igényes gyártók 8-10x nél nagyobb binokulárokat , ill van olyan ami eleve fotóálványra rögzíthető [link] de amint látod pl ez is gagyibb ,nincs nitrogén ,nincs vízhatlanság,nincs APO,és nem FULL multi coating azaz nincs is minden optikai törőeleme bevonatolva.


Tehát ha aszerint választasz távcsövet hogy olcsóbb de nagy nagyítás akkor ugyan közelebb kerül a repülőgép de amit nyersz a közelségen azt elveszíted a tisztaságból ,élességből ,kontrasztból (és még remeg is a kezed amit meg kell támasztani).Végeredményben majdnem azonos árfekvésbe lehet találni akciósan 10x de profi német szerkezetet és 30 tól 160x ig noname és gagyi zoomos látcsöveket .


Én ezt néztem ki elsőre ,sok jó visszajelzés és tudásához képest alacsony ár [link] (ugyan ez sem APO üveges de nézzük el ennyiért)

Na persze ha valami apró feliratot akarsz elolvasni a gép oldalán akkor nem beszéllek le a nagyobb nagyításról de az mindenképp zajosabb képet eredményez és fejfájdulást.


Vagy van ilyen olcsóbb kínai dörr [link] (inkább játék kat)

2013. máj. 1. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!