Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Tudnátok segíteni? Egy...

Tudnátok segíteni? Egy háromszög csúcsainak koordinátái A (3;2) B (5;7) c (1;6) Számítsuk ki a háromszög súlypontjának az oldalaktól való távolságát. Ebben a feladatban kellene a segítség.

Figyelt kérdés

2013. máj. 2. 17:59
 1/5 anonim ***** válasza:

ez segít elképzelni : [link]


1.Kell két egyenes egyenlete, csúcstól szemlőzti oldal felezőpontjába. Ezek metszéspontja a súlypont.


2. kell 3 egyenes egyenlete /az oldalak/, majd pont-egyenes távolsága képlet.


például oldalfelezőpont: (5+3)/2; (7+2)/2 /4;4,5/


egyenes: -0.5x+6.5

2013. máj. 2. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A koordinátageometriás megoldás írása közben "elkalandoztam" egy kicsit, így lett ez a megoldás:

[link]

Közben privátban kiderült, hogy "Koordináta Geometria témakör és két egyenes hajlásszöge."

Hát az sem lesz rövidebb, mint amit az első vázolt.

2013. máj. 2. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Tessék, hajlásszöggel megoldva így kellene háromszor végigcsinálni! (és csak egy oldalra pötyögtem be:

[link]

2013. máj. 2. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha ennek a feladatnak nincs elemi, területes megoldása, megeszem a sapkám. Most elsőre nem ugrik be, de hát megvannak a háromszög oldalainak a hossza, abból Heron képlettel van terület, a súlyvonalak felezik a területet, az oldaltól való távolság meg egy merőleges... ebből összejön szerintem.
2013. máj. 3. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Igen, [link] ebből kiszámolhatod a háromszög egyik oldala és a súlypont által meghatározott háromszög oldalait. Aztán erre a háromszögre alkalmazod [link] ezt és elosztod az oldal hosszával, mondom én hogy ki kell jöjjön.


A tanárod egyébként koordinátageometriás választ vár :)

2013. máj. 3. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!