Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » A repülőgépek fekete-doboza...

A repülőgépek fekete-doboza "túlél" egy olyan lezuhanást-robbanást, mint ami a héten volt Afganisztánban?

Figyelt kérdés

Konkrétan ezt a balesetet túlélhette, vagy az is megsemmisült?

https://www.youtube.com/watch?v=BN3waJIc574



2013. máj. 3. 21:04
 1/7 Silber ***** válasza:
A feketedobozokat úgy tervezték meg, hogy mindenféle lehetséges behatást túléljenek. Természetesen így is előfordul, hogy 1-1 megsérül, de számuk elenyésző. Véleményem szerint ezt simán ki kellett bírnia, hiszen alacsony sebességgel csapódott a földbe.
2013. máj. 3. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Itt nem a sebesség volt a lényeges hanem a tűz ami 1000 fokos.Azért mindent nem bír ki!
2013. máj. 3. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem elenyésző, hogy a fekete doboz megsérül, tönkremegy.
2013. máj. 3. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

"-Nyomjad nekíííje Józsi, nyomjaaaad!

-De Sanyi, nem meeeeegy!!"

Bocs, ez alpári vicc volt, mindegy.

Szóval: A lezuhanást: Igen. A tüzet? Háááát... Nagy lángja volt és 2:50-nél még mindig rendesen égett.

Ha időben eloltották akkor nincs gond, de elég jól lángra kapott a dolog, szóval lehet, hogy nem maradt meg minden. A kerozin melegen ég. Nagyon.

#3: Szerintem Silber úgy értette, hogy a dobozvesztések száma elenyésző (=kevés) nem úgy, hogy az elenyésző dolog, ha elveszik/megsemmisül.

2013. máj. 4. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Tudom, hogy hogyan értette. Valószínűleg rosszul fogalmaztam. Úgy értem, hogy igen is gyakori, hogy megsérül a feketedoboz egy baleset során. Ennek ellenére mégis a legbiztosabb szerkezet egy repülőn.
2013. máj. 4. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
álltalában titánból készül a külső réteg,annak 1000C-nél több kell a roncsolódáshoz. és persze a dobozokat úgy tervezik,hogy kiszakadjanka gépből becsapódáskor,tehát a nem a robbanásban,lángok közt várják sorsuk jobbrafordulását,hanem valahol messzebb.
2013. jún. 3. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Olvasd el ezt: [link]


Itt benne vannak a követelmények is...

2013. jún. 9. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!