Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Vannak itt olyanok akiknek...

Vannak itt olyanok akiknek profi csillagászati távcsövük van? Akik vettek és használják, szerintük megéri a látvány? Kezelhetőség megtanulása stb. is érdekelne.

Figyelt kérdés
Szeretnék venni magamnak egy komolyabbat,max 70-100 e Ft-ot szánnék rá.Ha nagyon meghúzom magam talán félre tudom tenni rá a pénzt,csak nem tudom hogy megéri-e?

2013. máj. 6. 13:37
 1/5 anonim válasza:
Sajnos nekem csak az a tipikus románkukkerem van, amit piacokon is árulnak, de kiválóan meg tudom lesni a bögyös Ilcsát amikor vetkőzik. :P Csillagokat eddig nem próbáltam nézni vele.
2013. máj. 6. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Sógromnak van egy szuper teleszkópja.

Ö tiniként volt oda a csillagokért, akkor kapta. Majd szépen fejlesztgette. van csillagtérképe, amit valahogy forgatni kell, és látszik, hogy mikor mi van az égen merre. De ezt már neten is lelehte tölteni az aktuálisakat, és írják sok sok oldalon mikor mit fogsz látni.


Ö szól elöre, hogy mikor mit lehet szabadszemmel is látni. Van egy tükröreflexes kamerája azt is hozzá tudja rakni, és lefényképezte a holdat apró kis képpekkel, majd össze rakta öket, és egy szuper óriás képe lett belöle.

Most 30 éves, de most is ha van ideje és van valami érdekesség össze rakja és élvezi azt. Sokszor ha családi esemény van és jó idö akkor este kivisszük a határba és ott haol sötétebb van onnan nézük a csillagokat, és mutogatja mi hol van.


èrdemes lenne neked a Bp-i csillagvizsgálóba ellátogatni, és megnézni, hogy igazán érdekel-e a téma.

2013. máj. 6. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 tsirche ***** válasza:

Elsőnek egyből a válasz: megéri.


Én is kb ezen a szinten szálltam be (Skywatcher 150/750 EQ5), de pillanatok alatt el tud szaladni a ló.


Amit szerintem érdemes meglépni, hogy nézz utána mit is jelent egy ilyen kategóriájú távcső: mit láthatsz vele a saját szemeddel (esetleg később, ha tovább fejleszted akkor fényképezve), miből is áll a kezelése, felépítése. (Bár szerintem egy "sima" ekvatoriális mechanikát is meg lehet szokni pár éj alatt.)


Szóval érdemes a környéken keresni valakit, akinek van és kipróbálni vele, vagy akár elnézni egy szakboltba (makszutov.hu vagy tavcso.hu is remek, hozzáértő eladókkal).

2013. máj. 6. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
100%

Budapesten a 12.ker-i Városmajor utcában van a város csillagászati távcsőszaküzlete.


Az egyszerűektől kezdve a nagyon drágákig minden van.


Én jártam ott,bár még nem vettem és a tulaj elég jártas a témában,szerintem ért is a csillagászathoz és elég jó tájékoztatást ad róluk,meg tanácsot.

2013. máj. 27. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én is a Városmajor utcában lévő szaküzletben vásároltam a távcsövemet. És ezidáig nagyon meg vagyok vele elégedve. Neked is csak ajánlani tudom, bátran vágj bele!


Az enyém egy 120/600-as fényerős lencsés távcső, ami még az én vidéki, külvárosi erkélyemről is jól hozza a Messier-objektumokat, az értelemszerűen (sajnos) jelen lévő fényszennyezés ellenére is. A bolygókra, Holdra is nagyon szép képe van. Már számos kellemes estét, éjszakát töltöttem a távcső mellett, pedig még nem régóta van csak meg.

2013. máj. 28. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!