Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Írnátok valami módszert vagy...

Írnátok valami módszert vagy biztatást? Légyszives, most lenne a legfontosabb?

Figyelt kérdés
Nem tudok tanulni egyszerűen pedig most lenne a legfontosabb mert itt állok a német nyelvvizsga előtt és még nem tudok szinte semmit. De hiába olvasom a tételeket meg minden én próbálok tanulni de egyszerűen olyan unalmasnak látom és nem köt le még az a tudat se hogy mindjárt vizsga. Tudtok valami módszert rá vagy biztatást hogy nagyon fontos lenne?

2013. máj. 7. 13:31
 1/6 anonim ***** válasza:

Variációk egy témára (by BW)


1. Jaj, kicsim, kapd már össze magad. :)

Nem értem, hogyan lehetsz pont most ennyire szétesve, amikor most az lenne a legfontosabb, hogy minden erődet összeszedve küzdj a céljaidért. Borzasztóan alulmotivált vagy, pedig mindig is okos, szorgalmas, céltudatos gyerek voltál.

A német nyelv egyáltalán nem unalmas, ezt te is tudod, hiszen te választottad, mert tetszett neked. És a nyelvvizsgára is te jelentkeztél, hát most már ne hátrálj meg.

Gondolj arra, milyen büszke leszel majd magadra, ha sikerül, pláne elsőre. :)

És mi, a szüleid is nagyon büszkék leszünk rád. (Pláne, ha nem kell kifizetnünk a pótvizsga díját...)

Lazíts egy kicsit, aztán láss neki a tanulnivalóknak. Nyiss ablakot, vagy legalábbis szellőztess gyakran; és óránként tarts 10-15 perc szünetet, amit lehetőleg mozgással tölts. Igyál sok folyadékot; főzzek egy kanna teát?

Egyél egy kis csokit, találsz a konyhaszekrényben a kedvenceidből; de mindjárt elszaladok a boltba, hozok neked szőlőcukrot, az gyorsabban hat. Majd a vizsgára is vigyél, el ne felejtsd. :)

No, menj szépen, bogaram, legyél ügyes. :)


2. Édes fiam, nem tudom, hogy gondolod te ezt. Anyádnak igaza van, szedd össze magad. Nem azért taníttattunk évek óta, hogy most semmibe vedd az erőfeszítéseinket, amiket annak érdekében tettünk, hogy sikeres ember legyen belőled. Nem kíméltünk pénzt, időt, energiát; csak azért, hogy neked jó legyen. Nem játszhatod el a lehetőségeidet. Én ezt nem hagyhatom, és nem is hagyom. Ez a nyelvvizsga nagyon fontos a karriered szempontjából. Manapság már minden jobb munkahelyen szükséges a nyelvvizsga-bizonyítvány; néhol még a szállodai takarítókat is csak középfokú nyelvtudással veszik fel. A saját jól felfogott érdekedben ragaszd le gyorsan a hátsódat a székre (vagy mit bánom én, feküdj végig az ágyadon, ha neked úgy kényelmesebb), és módszeresen vedd végig az anyagokat. Este kikérdezlek. Holnap is. És mindaddig, amíg a végére nem érsz. Ha valami nem megy, addig gyakorolod, amíg kell. És ha a vizsgán elhúznak, te lusta kölyök, akkor egy hónap szobafogság, de nincs se gép, se tévé, se semmi. Értve vagyok?


3. Méghogy biztatást? Mi a jó eget akarsz már ezzel a hozzáállással, te IQ-bajnok? Nem kell neked nyelvvizsga, ha ilyen lusta disznó vagy, de diploma vagy érettségi sem. Majd jó leszel utcaseprőnek, ahhoz csak egy sárga mellény kell, nyelvtudás nem. Aztán néhány év hóban-sárban-esőben fagyoskodás és gürizés után majd sírva fogsz visszagondolni 2013 májusára, amikor elcs.szted az életedet...

Neeem, nehogy azt hidd, hogy majd később is ráérsz bepótolni; munka mellett nem olyan könnyű tanulni, mint ahogy azt Móricka elképzeli. Pláne ha már család is van, egy-két gyerekkel. (Na, képzelem, azok is milyenek lesznek, ha rád fognak hasonlítani...)

Örülni fogsz, hogy ha a napi 8 óra meló és az otthoni kötelezettségek után végre ágyba kerülsz, nemhogy még tanuláshoz legyen időd és kedved. Járhatsz esetleg három műszakban egy gyárba a szalagsorra, havi bruttó 90 ezerért. Épületes társaság, érdekes munka...

Szóval ne keress kifogásokat, ne mentegesd magad. Döntsd el, akarod-e vagy nem, aztán cselekedj annak megfelelően. Ha h.lye vagy, akkor ami nem megy, azt ne erőltesd. Menj inkább bulizni, játszani, szórakozni... amíg még megteheted. Mert később aztán ezekre sem lesz lehetőséged anyagi források híján. Maradnak a szappanoperák és a tv-showk; havonta egyszer, fizunapon a "turi-túra" a városban (esetleg néhány kínai üzlet is játszik), meg az olcsó és egészségtelen kaják. Na, ez vár rád, nagyokos...


-------


Hát, remélem, valamelyik segít egy kicsit. :)

2013. máj. 7. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én tömörebb leszek, viszont csak a biztatásra vállalkozom:


HAJRÁ! HAJRÁ! TANULD MEG!

2013. máj. 7. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ha jól értem, biztatást kértél, nem BW ledorongolását. Hát nem könnyű. Sajnos a tanulás egy adott pillanatban érzelmi kérdés, ha nem alapozzuk meg jó előre módszeresen, csak úgy, elhatározással, nagyon keveseknek sikerül. Azért vedd figyelembe, hogy egy nyelv elsajátítása többnyire nem az élvezetek csúcsa, hanem önfegyelem, és annak a tudata, hogy segítségével később sokkal könnyebben boldogulsz az életben.

A legnagyobb húzóerő, ha elhiszed, hogy minden későbbi sikerért egyszer korábban meg kellett küzdeni. Küzdj, és ne hagyd, hogy a siker elússzon.

2013. máj. 7. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

@ 3.:


Ha már mindenképp minősítesz, bár azt sem kérte a kérdező, akkor legalább elolvashattad volna a válaszomat az _elejétől_, azaz az egészet egyben. Szándékosan írtam háromféle variációt... Köszi. :)


Egyébként meg jó fejek vagytok ti, minősítgetők: néhányaknak az a baja, hogy túl segítőkész és/vagy túl anyáskodó vagyok; másoknak meg az, hogy túl kemény és szigorú. Esetleg egyezzetek már meg... :D

2013. máj. 7. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Egyetértek BW-vel, ilyenkor tényleg jobb egy kicsit a humor oldaláról megközelíteni a dolgot, ahelyett, hogy mély depresszióba esnénk. :D Pláne, hogy holnapután én is megyek nyelvvizsgára, csak angolból.
2013. máj. 8. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Köszönöm. :)

Téged elkönyvellek a "szolidárisak csoportjába". :D


Viccen kívül: tudom, hogy nem lehet mindenkinek megfelelni, nem is akarok. És tudom, hogy az én stílusom sem egyforma mindig, de azért bizonyos határokon belül mozgok.

(A legutóbbi minősítést tegnapelőtt kaptam privátban, miszerint matekban igen jó válaszaim szoktak lenni, habár néha talán túl segítőkész vagyok... :D)


Esetleg írjak neked is valamit holnap a pénteki nyelvvizsgádhoz? :D

Ha igen, akkor valami iránymutatást légy szíves; ha nem, akkor sok szerencsét neked. :)

2013. máj. 8. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!