Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Valaki segítene érthetően...

Valaki segítene érthetően elmagyarázni, hogy megértsem a mateknak ezt a részét?

Figyelt kérdés
Kombinatorika, valószínűségszámítás. A permutácót, kombinációt, variációt, mikor hogyan használjam? Nagyon fontos lenne nekem!
2013. máj. 11. 21:36
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Hivatalosan az erre az a módszer, hogy oldj meg feladatokat, ahol ezeket kell használni. Általában a nevükre semmi szükséged nincs, szóval ne morfondírozz azon, hogy ez most permutáció vagy kombináció, inkább gondolkozz. Például hogyan sorolnád fel a lehetőséget? Hányféle lehet az eleje? A mellette levő? Stb.


Például: 4 ember hányféle sorrendben ülhet le négy székre?

Az elsőre 4-féle ülhet, a másodikra ekkor csak 3,… Összesen 4*3*2*1-féleképp ülhetnek le.


Vagy hányféle lehet a lottóhúzás?

Az első golyó lehet 90-féle, a második 89-féle,… összesen 90*89*88*87*86-féle, viszont a sorrendjük nem számít. Hány sorrendje lehet öt golyónak? Ez pont olyan, mint hogy hányféleképpen tehetjük őket 5 székre, az meg az előző logika alapján 5*4*3*2*1. Azaz összesen 90*89*88*87*86/5/4/3/2/1-féle lehet a lottóhúzás.


Most hogy ezeket variációnak vagy ismétléses permutációnak hívják, az senkit nem érdekel. Szerintem szerezz egy feladatgyűjteményt.

2013. máj. 11. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
A legkönnyebbet én is értem, de hogy pl. mitől függ, hogy valami ismétléses-e vagy sem, és mikor kell faktoriálissal, vagy egymás alá írással számolni, és hogyan.
2013. máj. 15. 17:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!