Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Oroszorszag miben a legjobb...

Oroszorszag miben a legjobb vagy a legnagyobb?

Figyelt kérdés

2013. máj. 13. 17:20
 1/9 anonim ***** válasza:
Területben, vodkafogyasztásban tuti nyerő.
2013. máj. 13. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Aerodinamikában, repülésmechanikában. Az orosz vadászgépek aerodinamikai tulajdonságait meg sem közelítik az istenített amerikai vadászgépek: F-22, F-35, a régiekről nem is beszélve. Sokkal többet tudnak erről a témáról, mint bárki más a világon (beleértve: NASA, MIT, stb.)
2013. máj. 13. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
És ezt honnan veszed? Az aerodinamika azért nem egy mai csúcstudomány. Szerintem az amerikaiak pont annyit tudnak róla, mint az oroszok. Vagy inkább többet.
2013. máj. 14. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

"Az aerodinamika azért nem egy mai csúcstudomány"

és ezt te honnan veszed? Nem az okostelefon a csúcstechnológia, nem csak a reklámokból kell élni...

A repülés a csúcstechnológia, a többi azért jött létre, hogy ezt kiszolgálja. Gyártástechnológia, anyagtudomány, elektronika, stb. mind mind a repülőipar (beleértve az űrtechnológiát) igényeinek megfelelően fejlődött, az más kérdés hogy a vívmányokat más iparág is átvette. Pár példa: teflon, szálerősítéses műanyagok, karbon féktárcsa, stb.

Az aerodinamika megértése a legfelsőbb szintű matematikát igényli, nem meglepő hogy nem divatszakma, a plázacicáknak és a Zsu féle jogászoknak aligha menne...

2013. máj. 14. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Az aerodinamika klasszikus tudomány az egyenleteit több mint 100 éve papírra vetették, ezért mondtam, hogy az oroszok és az amerikaiak ugyanannyit tudnak róla (azaz mindent, ami tudható).
2013. máj. 14. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Hú, nekem elfelejtettek szólni, hogy az aerodinamikában nincs már mit kutatni, de akkor legközelebb szólok az ICAS-on, hogy: hé, nincs már mit kutatni, minek vagyok itt?

[link]

Itt a link a legnagyobb nemzetközi repüléstudományi konferencián (ICAS) elhangzott előadásokról. Válassz egy témakört ha tudsz angolul és nézz bele, mik az aktuális kutatási témák pl. az aerodinamika területén. Engem is megtalálsz valahol egyedüli magyarként, de nem segítek melyik témakörben. :) Aki megtalál a közel 300 előadás között, kap egy pacsit.

Szóval ilyen ökörséget mondani, hogy nincs mit fejleszteni csak egy hozzá nem értő mondhat, itt a lehetőség művelődni.

Az aerodinamika egyenleteit több mint 100 éve leírták már valóbban, de azóta sem tudják rendesen megoldani.

2013. máj. 15. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Több két programnál is találtam magyarokat, viszont csak egy név szerepel mindkét helyen, a BME egyik tanszékvezetője - ha jól gugliztam :)
2013. máj. 15. 03:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A több az hogy került a mondatom elejére? Nem kell az oda :D
2013. máj. 15. 03:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Jól gugliztad. :) Csináltam egy kis reklámot a tanszéknek... Ügyes nem?
2013. máj. 15. 04:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!