Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Ha érettségi írásbeli részén...

Martincso kérdése:

Ha érettségi írásbeli részén nem érjük el a kettest akkor hanyasra kellene megtanulni a szóbelit hogy kettest kapjak?

Figyelt kérdés

2013. máj. 14. 13:44
 1/8 anonim ***** válasza:
5%
Jaj egyem az okos fejedet. A százalék és az egyes vizsgarészek pontszámai számítanak te nagyon ostoba.
2013. máj. 14. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Érettségi előtt elolvastad a szabályzatot? Miért nem?

A szóbelin nagyon jól kell teljesíteni, mert az összeshez képest sokkal kevesebb pontot szerzel az ötössel is, mint az írásbelinél.

2013. máj. 14. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
talán azért nem olvastam el a szabályzatot mert előrehozottan érettségizek ? ésmert senki nem adta a kezunkbe mivel elégtréa suli?-.-
2013. máj. 14. 15:42
 4/8 anonim ***** válasza:
77%
Mindegy, hogy előrehozottan vagy nem, elolvashattad volna a neten is, ha megkeresed. Pótolható.
2013. máj. 14. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
33%
Ennyi akaraterővel sehogy sem lesz meg a kettes.
2013. máj. 14. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

"Az írásbeli és a szóbeli vizsgarészek arányára nincs általános szabály, ez vizsgatárgyanként változik. Az egyes vizsgatárgyak szabályozását az érettségi vizsga részletes követelményeiről szóló 40/2002. (V. 24.) OM rendelet tartalmazza. (A rendelet megtalálható a www.oktatas.hu / Köznevelés / Érettségi / Jogszabály, közlemények oldalon.) A százalékos eredmény meghatározásához az egyes vizsgarészeken elért pontszámok összegét kell az összesen elérhető maximális pontszámhoz viszonyítani."

Mateknál: "Az írásbeli vizsga összpontszáma 115 pont." és "A szóbeli vizsgán elérhető pontszám 35."

[link]


Szóbeli alapesetben nincs. Csak akkor van, ha az írásbelin a vizsgázó nem érte el a kettes szintet (20% = 23 pont), de legalább 10%-ot teljesített (11,5 pont, de tudomásom szerint csak egész pontok adhatók egy-egy feladatra, ezért inkább 12 pont lehet a határ).

[link]


Fentiek alapján összesen legalább 30 pont kell a ketteshez, tehát a szóbelin minimálisan a 30 pont és a meglévő pontjaid különbségét kell teljesítened. (Nem tudom, ez mennyi, 8 és 18 pont között lehet, ettől függően lehet, hogy elég a kettes, de lehet, hogy csak a négyes jó.) Mindenesetre feküdj rá a matekra, mert szeptembertől már nem 20, hanem 25% lesz a kettes szint.

2013. máj. 14. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Minek mész előrehozottra,ha a kettest sem vagy képes elérni?
2013. máj. 15. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Honnan tudod hogy nem vagyok képes elérni kettest? Elemezd már újra a kérdést... írtam személy? És mivan ha csak kiváncsiságból írtam ? Máskor gondolkozz mielőtt írsz egy választ. Agykapitány
2013. máj. 23. 20:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!