Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Félek a kompetenciaméréstől,...

Félek a kompetenciaméréstől, mert túl lassú vagyok. Valakinek volt már ehhez hasonló problémája?

Figyelt kérdés
Lassan,de mégis gyorsabban közeledik az a bizonyos 29-e,amitől nagyon félek.Már korábban írtunk egy próba szövegértést,de az nem háromrészes volt,és sokkal könnyebb,mint az Oktatási Intézet feladatai.Remek a szövegértésem,4,8-es az átlagom,jó tanuló vagyok,de a szövegértés feladatoknál teljesen lelassulok,és mire elérik a harmadik részhez,addigra már csak 5 percem van,és mindig marad legalább 6-8 feladat,amit sajnos már nem tudok megcsinálni.Nem azzal van a baj,hogy nem értem,hanem az,hogy miért lassulok így le.De legalább a nehezebb feladatokat tökéletesen megoldom,csak sajnos azzal megy el az időm.Gyakorlók,bár az én szövegértéskönyvem kevésbé annyira olyan szintű,mint a kompetenciamérés feladatai.Az osztályfőnököm nem érti,miért olyan nehéz az egész osztályomnak,főleg nekem és a kitűnő tanulóknak,amikor már 1 éve ezt gyakoroljuk.Aki már volt hatodikos,annak nagyon örülnék ha elmesélné,ő hogyan küzdött meg ezzel,valamint tényleg igaz az,hogy az eredmény beleszámít majd a felvételi jelentkezésekor is?Kérlek,segítsetek!

#országos #kompetenciamérés #oktatási intézet
2013. máj. 15. 17:11
 1/4 anonim válasza:
100%

Nyugi!!! Ezen nem kell ennyit izgulni, mert semmi következménye nincsen (legalábbis én így tudom).És szerintem nem igaz, hogy beleszámít a felvételi jegybe mivel az egész kompetencia utána titkosítva megy végbe.

Ami a lassúságot illeti: szerintem csináld úgy, hogy először a kérdéseket olvasod el és utána a szöveget, és lehet, hogy több olyan kérdés is lesz amit a szöveg olvasása közben meg tudsz válaszolni és szerintem sokkal jobban meg tudod érteni így a szöveget! (bár ezt a módszert sokan ellenzik)

Azt írtad, hogy jó a szövegértésed mégis lassú vagy.

Na most ez a probléma több okból eredhet, például: ha lassan olvasol. ha így van akkor fejleszd az olvasásod!

Én most 7.-es vagyok és meg kell hagyni tényleg elég nehéz szövegek voltak kompetencián.

És az a fura, hogy a 8.-osok szövegértési feladataiban a 6.-osok feladatai voltak benne...

És azt hiszem valahol a honlapjukon talán elérhetők a

korábbi évek szövegei, úgy, hogy azzal is tudsz gyakorolni

De ami a legfontosabb, hogy ne görcsöljön ezen!!!

Nyugodj meg és ne félj!!!

Remélem tudtam valamennyire segíteni. :)

2013. máj. 19. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nem olvasok lassan,szerintem inkább az idegességtől van...:(
2013. máj. 20. 08:43
 3/4 anonim válasza:

Szia!


Most volt a felvételi, nyolcadikos vagyok, és csak annyit tudok mondani, hogy ne parázz, ennek a világon semmi tétje nincsen, még le se tudják a tanárok osztályozni, mert egyedileg generál a hivatal Neked egy kódot, amit csak ők tudnak, az iskola később kap meg, szóval ne parázz! Mint mondtam semmi tétje nincsen, az egész csupán arra szolgál, hogy megnézzék, hogy milyen szinten van az iskola, ahol tanulsz. :)

2013. máj. 28. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
ne parázz nkem is most lesz vagyis jövöhéten de nem parázok ennek semmi jelentősege nincs hála az égnek mert ha lenne nem tudom mitcsinálnék a matek az nehéz de nem kell félni
2013. máj. 28. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!