Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Van rá esély, hogy ezek...

Van rá esély, hogy ezek mellett építészmérnök legyek?

Figyelt kérdés
Még gimibe járok, de ha elvégeztem szeretnék építész lenni. A sulimban félévkor ki kellett választani, hogy a matek, töri és a magyar mellett miből akarok még érettségizni, én a biológiát és a németet választottam, és ezen már nem tudok változtatni. Így, hogy mérnök akarok lenni, gondolom kellene a fizika is, de azt már nem tudom felvenni, ráadásul csak 11. osztályig tanulom.Mit gondoltok?
2013. máj. 18. 15:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Miért nem vátloztathasz? Nálunk lehetett faktot leadni és felvenni 11. végén is, sőt évközben is.
2013. máj. 18. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
a gimis fizikának nem sok köze van a mérnökképzéshez úgyh nopara :)
2013. máj. 18. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

#1 utólag kiderült, fizika fakultáció nem indult így nem tudok belőle érettségizni

#2 akkor megnyugodtam, köszönnöm :)

2013. máj. 18. 21:26
 4/11 anonim ***** válasza:
én a BME-re járok gépészmérnöknek és mat-fizes voltam gimiben úgyh tapasztalatból tudom :)
2013. máj. 18. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
Én építészhallgató vagyok a BME-n, és valóban nem sok köze van az egyetemen tanultaknak a gimis fizikához. Ellenben az építészkaron kötelező a fizika érettségi (valamint kötelető egy emelt fizikából vagy matekból).
2013. máj. 19. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
de fizika bármikor lehet választott tárgy az érettséginél mert elég az h csak 3 évig tanulod
2013. máj. 20. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
szóval akkor ha nem érettségizek le fizikából és pl egy középszintű matek érettségim van, nem valószínű, hogy bekerülök a BME-re igaz?
2013. máj. 20. 12:16
 8/11 anonim válasza:
Ha nem érettségizel fizikából akkor nem lehetsz építész. Viszont ahhoz hogy fizikából érettségizz nem kell fakt. Tavaly nálunk is voltak 3-an is asszem (a 12 fizika érettségizőből) akik nem jártak faktra. Meg meg kell kérdezned a sulidtól, hogy nem lehet-e esetleg azt megoldani, hogy egy másik gimibe járj át fizika faktra. Nálunk pl nem indult kémia fakt és a másik suliba jártak át.
2013. máj. 21. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Uhh köszönöm, majd akkor utána járok. És a fizika érettségi nehéz?Elég hacsak középszinten csinálom meg? Nem vagyok valami jó fizikából de azért megpróbálnám! És ilyet akkor lehet csinálni, hogy a 6 helyett 7 tantárgyból érettségizek?
2013. máj. 21. 16:11
 10/11 anonim ***** válasza:
Hát ha valóban építésznek akarsz jönni akkor bioszból ne érettségizz mert marhaság. Nézz meg előző évi fizikaérettségiket de szerintem nem para :)
2013. máj. 21. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!