Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mennyire befolyásolja az...

Mennyire befolyásolja az intelligenciát a hőmérséklet?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy ha például a klímaváltozás következtében egy új jégkorszak következne be, akkor visszafejlődne-e az emberi intelligencia
2009. okt. 3. 23:51
 1/8 anonim válasza:

Tudtommal nem befolyásolja. Ha már a hőmérséklet annyira szélsőséges, hogy az ember agya károsodhat, akkor ott már komolyabb bajok vannak, mint mondjuk, hogy ki is múlik az emberi faj.


Nehezen tudom elképzelni, hogy agykárosodás nélkül valakinek az iQ szintje csökkenhessen a hidegtől. :)


Ha az illetőnek semmilyen módon nincs stimulálva az agya, az sokkal veszélyesebb-e téren, bár ebben az esetben sem hiszem, hogy komolyabb mértékben csökkenhetne az iQ szint, miután tudtommal ennek mértéke a gyermekkori behatások alapján dől el, plusz genetika. A hideg/meleg nem hiszem, hogy közrejátszana. :)

2009. okt. 4. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Nem feltétlenül közvetlenül.

Nem úgy értem, hogy egy adott emberre, hanem általában az emberiségre.

Tehát ha beköszöntene egy új jégkorszak, akkor elképzelhető, hogy néhány generáció (vagy több) alatt csökkenne az emberi faj intelligenciája?

2009. okt. 4. 00:32
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy akkor kicsit mást értenénk intelligencia alatt?
2009. okt. 4. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:

Erre csak egy, ebben a témában járatos tudós tudna ~biztos választ adni. Én kétlem, hogy ilyesfajta degeneráció bekövetkezne, csak mert lehül a légkör.


Más kérdés persze, hogyha fenekestül felfordulna az emberek életmódja, ami negatív hatással lenne a következő generációk fejlődésére, akkor természetes, hogy elkezdene csökkenni, de ez meg ugyebár nem a hidegen múlik, hanem az embereken...

2009. okt. 4. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Értem.

Köszönöm a válaszokat

2009. okt. 4. 00:51
 6/8 anonim ***** válasza:

én azt mondanám, hogy egyénfüggő

amint olyan mértékben változik a hőmérséklet h az egyén komform-érzetét befolyásolja, akkor természetesen az iq is változik, amiről melleslegegyre többet vitatkoznak h egyáltalán létezik-e, pont ezért is, mert annyira szubjektív, h egyszerűen mérhetetlen. ez egyre inkább eluralkodó nézet, legalábbis a pszichológia jelenleg teljesen egyértelműen elutasítja, na persze ez nem azt jelenti, h ne lennének olyan pszichológusok, akik mérni akarják, de tudományos szinten megállaptíást nyert már rég, hogy pont a szubjektivitás és a soktényezőssége miatt nem meghatározható

2009. okt. 4. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"Tehát ha beköszöntene egy új jégkorszak, akkor elképzelhető, hogy néhány generáció (vagy több) alatt csökkenne az emberi faj intelligenciája?"


Hirtelen szelekciós előnnyé válna az alacsony intelligencia? Nehéz elképzelni, hogyan lenne ez lehetséges.

2009. okt. 6. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Ki beszélt itt szelekciós előnyről?

Azt én egy szóval sem mondtam, hogy az mennyire előnyükre lenne, ha hülyébbek lennének, de az evolúció nem mindig a jobb felé halad.

Nézd meg példáu laz olyan specializált fajokat, amelyek csak egy fajta táplálékot fogyasztanak, vagy már egy fok hőingadozás hatására tömegesen pusztulnak el.

Ez szerinted szelekciós előny?

2009. okt. 6. 11:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!