Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mit takar/jelent a szakrális...

Mit takar/jelent a szakrális építészet kifejezés?

Figyelt kérdés

#jelentés #építészet #magyarázd el
2013. máj. 24. 19:21
 1/7 anonim ***** válasza:
szakrális = isteni, szent (egyébként az 1. google találat...)
2013. máj. 24. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Tisztában vagyok azzal, hogy a szótár szerint mit jelent a "szakrális" szó, de arra vagyok kíváncsi, hogy a "szakrális építészet" kifejezés mit fejez ki?! Jó lenne, ha olyanok válaszolnának, akik értik, mit jelent a kérdés, esetleg jártasak a témában. Köszönöm.
2013. máj. 24. 20:31
 3/7 anonim ***** válasza:

De ha érted a szakrális szó jelentését, akkor azért nem nagy feladat összerakni. Templomok, isteneket ábrázoló szobrok stb.

Olyan építészet, amiben megjelenik a vallás.

2013. máj. 24. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Szerintem te nagyon-nagyon nem érted a kérdést. Nem arra vagyok kíváncsi, hogy mit jelent a szakrális és mit jelent az építészet szó. Nem pökhendi, felszínes, okoskodó és semmitmondó hozzászólásra vagyok kíváncsi. Külön jeleztem, hogy értelmes válaszokat várok. Számomra ez azt jelenti, hogy az okoskodás kizárva. Ha nem érted, hogy mit fejez ki a kérdésem, akkor inkább ne erőlködj, légy szíves. Átfogó magyarázatra vagyok kíváncsi a fenti fogalom tekintetében. Nem egy olyan embertől várom a választ, aki nem tudja, hogy mit jelent a kifejezés, de meg van győződve arról, hogy tudja. Ha nem írsz többet, azt megköszönöm előre is és ha a haverod nickjével sem írsz, annak is nagyon örülni fogok.
2013. máj. 24. 20:49
 5/7 anonim ***** válasza:

Kérlek olvasd el a következő cikket:

[link]

Kár összeveszni olyan válaszolóval , aki valóban nem értette meg a kérdésed . Talán helyesebb lett volna úgy feltenni , miben több a szakrális építészet .

2013. máj. 24. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Igaz az, hogy vitatkozni nem szükséges, de úgy éreztem, hogy nyomatékosítanom kéne valahogyan a véleményemet.


Köszönöm a linket, a cikket elolvastam, Te írtad?

2013. máj. 25. 10:32
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem , de más szempontból foglalkoztatott a probléma . (Akusztikai jellegű .)Egyébként a napokban volt Duanújvárosban egy konferencia a szakrális építészetről , anyagot még nem találtam róla.
2013. máj. 25. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!