Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » A Betelgeuse mikor robban?

A Betelgeuse mikor robban?

Figyelt kérdés
Ugyebár tőlünk 430-640 fényévre van,ami azt jelenti,hogy fölrobbanása után még annyi évig tart a fényének ideérni,amilyen messze van tőlünk fényévekben. Az agyasok azt mondják,hogy bármikor fölrobbanhat,akkor azt hogyan kell értelmezni? Hogy már fölrobbant csak bármikor elérhet hozzánk a fénye,vagy még nem robbant föl és bármikor fölrobbanhat?

2013. máj. 25. 23:14
1 2
 11/11 Wadmalac ***** válasza:

"Nem tudom ki volt a nálad jártasabb szakember, de a Betelgeuse bizonyosan szupernova lesz! Ez nem kérdés...


Hogy mikor, az tényleg nem tudható, de vannak olyan események, amik az esemény rendkívüli közelségére utalnak."


Épen azokat az eseményeket kérdőjelezik meg most, ama új teória fényében, hogy az instabilitása egy ikercsillag megemésztésének az eredménye.


Tényleg rosszul fogalmaztam, a méret elegendő a szupernóva kimenetelhez. De a mostani fényerő-hullámzás is a másik csillag lenyelésének és az abból eredő instabilitásnak okán állhat fenn. Valamilyen módon pedig ez a "csillagevés" garantálná a szupernóva-bekövetkezés jelentős kitolódását. Valószínűleg az ezzel nyert plusz fűtőanyag, hidrogén az ok, de nem vagyok asztrofizikus, csak tippelek.

2020. márc. 2. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!