Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Ez az első versem, szerintetek...

Ez az első versem, szerintetek milyen? Csak őszintén! Vélemény, esetleg 1-10-ig pontozás.14/L

Figyelt kérdés

Tétlenség


Fájdalom, micsoda életérzés,

Míg lehunyod a szemed rád tör, felemészt.

Ha hagyod magad végleg megsemmisülsz,

Ne add fel, míg van remény, a tét a megmenekülés.


Volt aki feladta, és végleg elbukott,

De te más lehetsz, nem kell szenvednem emiatt.

Ne csak sírj a gondjaid miatt, míg a könnyed megvakít, Tegyél magadért és talán van remény.


Ha nem lenne kiért élned megérteném gyengeséged,

Örökös magány kétségbeesett pillantás, halál vágy.

De én itt vagyok neked, ki ösztönöz téged,

És segít míg a harcnak vége.



#folytatás #vers #1-10-ig pontozás
2013. máj. 26. 14:00
 1/6 anonim ***** válasza:
24%
Ez nem egy 14 éves szókincse. Ennyire nem lehet megkeseredett egy 14 éves. Fake.
2013. máj. 26. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Számomra kicsit érthetetlen miről szól a vers, tele van költői képekkel, de nagyon összevissza. 4/10
2013. máj. 26. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 schocko ***** válasza:
Zavaros. Nehéz eldönteni mit is akar mondani. Milyen harcnak van vége?
2013. máj. 26. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi a kritikát, abból tanul az ember! Nem vagyok megkeseredett csak beleképzeltem magam egy megkeseredett ember helyzetébe.( 1.kommentelő ), a halál vágy,magány fájdalmát akarja legyőzni saját magában.Belső harc.
2013. máj. 26. 14:40
 5/6 anonim ***** válasza:
Szerintem ezzel ne kísérletezz.
2013. máj. 26. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Hasonlót tudok írni, mint egy korábbi kérdezőnek.

Az első szám második személy nagyon szájbarágóssá teszi, mintha el akarnád magyarázni, mit érzel. Néhol keveredik is az első és második személy. ("De te más lehetsz, nem kell szenvednem emiatt.")


Amúgy érthető kb., de tényleg kicsit szétszórt és zavaros. Valahogy túl általános és leíró, mint egy újságcikk. Ebben korban nem olyan vészes, kezdetnek egész jó, de én úgy érzem, hogy nem igazán érted a klasszikusok nagy verseit. Ha írsz, próbáld egy fájdalmas pillanaton keresztül elcsípni az érzést. (Ehhez persze az kell, hogy valóban átéld, ne csak elképzeld. De talán még túl fiatal vagy hozzá. :))


Például:

Tóth Árpád: Meddő Órán


Magam vagyok.

Nagyon.

Kicsordul a könnyem.

Hagyom.

Viaszos vászon az asztalomon,

Faricskálok lomhán egy dalon,

Vézna, szánalmas figura, én.

Én, én.

S magam vagyok a föld kerekén.

2013. máj. 26. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!