Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Hányat kell vajon klimpíroznom...

Hányat kell vajon klimpíroznom ahhoz, hogy jó eséllyel eredeti, egyedülálló legyek?

Figyelt kérdés

A Kanye West vs. Omega dolog kapcsán gondolkodtam el azon, hogy ha leülök egy zongorához (nem tudok zongorázni, de ez most mindegy) és véletlenszerűen leütök két billentyűt egymás után véletlenszerű hosszúságban, akkor azért arra (gondolom) jó esélyem van, hogy ez így, ebben a formában valahol már szerepelt, valami zenének része, azaz nem eredeti, egyedülálló. Ha hármat ütök le, akkor is kb. ugyanez a helyzet. De vajon hányat kell klimpíroznom, hogy jó eséllyel kijelenthessem, ez már eredeti, ilyen még nem volt.

Aki esetleg nem tudná, miről van szó: [link]


2013. máj. 27. 16:35
 1/5 anonim ***** válasza:
Ne legyél ilyen egyszerű. Nem az a baj, hogy hallani ezeket a hangokat, az dolgozza fel, aki akarja. A baj az, hogy ez valóbban az eredeti 40 éves felvétel, amit a művészek engedélye nélkül senkinek sincs joga felhasználni. Ha ő maguk játszották volna el ezeket a hangokat, nem probléma, bár szerintem szokták tájékoztatni egymást a zenészek, ha feldolgozzák egymás szerzeményeit, de ebben nem vagyok jártas.
2013. máj. 27. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem az számít, hogy hány hangjegyet tudsz leütni egymás után, ami eltér minden addigitól, hanem hogy egy bármilyen hosszú szerzeményedben hány olyan egymást követő hangjegy szerepel, ami máshol is volt már.


A jelen esetben szerintem 6 hangjegy elhangzása után ki jelet jelenteni, hogy lopott.

2013. máj. 27. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

félreértesz.

nem a konkrét eset a kérdés.

az nem kérdés, lopott, az egyértelmű.


csak azon gondolkodtam el, hogy van 10 oktáv, egy oktávban van 12 félhang. az összesen 120 lehetőség. a lehetséges hosszúságok is 100 alatt vannak, de legyen 100. az 1200 lehetőség. n darab egymást követő hangra ez 1200^n lehetőség, de ebből egy jó adag kiesik, mert nem tartanánk dallamnak, csak ricsajnak.


előbb utóbb el jön az az idő, amikor már adott számú egymás követő hangra nincs új, mert a lehetőségek száma véges.

a kérdés arra vonatkozik, hogy mostanra vajon hánynál tarthatunk.

2013. máj. 28. 01:41
 4/5 anonim ***** válasza:
Elszámoltad, az 1200 az 12000. De 1200^n is elég gyorsan növekszik ahhoz, hogy az általad felvázolt veszedelem még ne következzen be egy jó darabig :)
2013. máj. 28. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

elírtam.


a 12000^n valóban nagy szám, de mint, ahogy azt írtam, ezek közül vélhetően elég sok nem dallam.


ha vesszük pl. az angol ábécét, akkor annak 26 betűéből kicsivel kevesebb, mint 12 millió öt betűs szó formálható. elvileg. a gyakorlatban azonban a 20 kötetes Oxford English Dictionary összesen tartalmaz kb. 230e szót és ezeknek is kb. a harmada már elavult.


nyilván a dallamokkal ennyire azért nem rossz a helyzet, de azt gondolnám, hogy azért számuk jóval kevesebb, mint 12000^n és még azt is meg merem kockáztatni, hogy minél hosszabb a dallam, annál rosszabb az arány.

2013. máj. 28. 03:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!