Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Miért lehet az, hogy a barátom...

Miért lehet az, hogy a barátommal együtt alszunk, és 20 szúnyogból 20 belőlem eszik?

Figyelt kérdés
Ő nyugodtan alszik, engem meg szétesznek. :)
2013. máj. 27. 21:52
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Neki egy csípése sincs reggelre.
2013. máj. 27. 21:53
 2/12 anonim válasza:
A noket jobban szeretik a szunyogok, mert puhabb a boruk.
2013. máj. 27. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
A barátod bűzlik
2013. máj. 27. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Két okot hallottam, nem tudom, hogy igazak-e: Állítólag a szúnyogok nem szeretik az RH negatív vércsoportúakat, ill. a dohányosokat. Ez nem azt jelenti, hogy ha nincs más, akkor nem fanyalodnak rájuk, hanem azt, hogy ha van lehetőségük választani, akkor a pozitívosokat és/vagy a nem dohányzókat preferálják.

Tehát ha pl. te RH pozitív vagy, a barátod pedig RH negatív, és/vagy ő dohányzik, de te nem, akkor kétszeresen is jobbak az ő esélyei arra, hogy megússza a szúnyogcsípéseket.

Írd le, légy szíves, hogy mi a helyzet nálatok; kíváncsi vagyok, hogy beigazolódik-e ez az elmélet. :)

2013. máj. 27. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
En negativ vagyok es nagyon szeretnek a szunyogok. De a dohanyzasban lehet vmi.
2013. máj. 27. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Fincsi vagy
2013. máj. 27. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
aki jobban izzad, és cukrosabb a vére arra mennek
2013. máj. 28. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Lehetséges, hogy kémiai kommunikáció az oka. Például a feromonok. Olyan illatanyagokat bocsátasz ki, amelyek csalogatják a szúnyogokat, felhívod magadra a figyelmet. Az ízeltlábúak képviselőinek fajfenntartó viselkedéseire amúgy is jellemző a párválasztás során a kémiai úton történő kommunikáció.
2013. máj. 28. 04:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Berta!

Lehet benne valami, mert a tesóm Rh-, én + vagyok, és mindig csak engem csipkedtek a kis g.nyák, amíg egy szobában aludtunk kisgyerekként. Most meg a férjem dohányzik, én nem, és most is csak engem esznek meg a kis szemetek, a férjemen sosincs egy csípés sem.

Fenébe, pedig csak ezért nem fogok nekiállni cigizni... :( :D :D

2013. máj. 28. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Hmmm... Hát ez igazán kellemetlen lehet. Így nem marad más megoldás, csak a teljes vércsere. :(

Én negatívos vagyok, de nem adom az enyémet. :D

Tréfát félretéve: próbáld ki ezeket, hátha beválik valamelyik:

[link]


[link]


Állítólag a vaníliás cukor is jó, csak simán el kell helyezni néhány nyitott tasakot abban a helyiségben, ahol jellemzően tartózkodik az ember. Célszerű ott is, ahol alszik.

2013. máj. 29. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!