Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Nemrégiben találtam egy ilyen...

Nemrégiben találtam egy ilyen projektről leírást. Szerintetek lehetséges volna a modern technikával egy ilyet építeni?

Figyelt kérdés
Hozzá értő tudományos ismeretekkel rendelkező emberek válaszát várom! [link]
2013. máj. 31. 14:55
 1/9 anonim ***** válasza:

Technikailag nem volna gond, de a válság miatt erre pénzt kríteni már nem olyan egyszerű. Főleg hogy évek évtizedek múlva lenne csak eredménye, és egyáltalán nem biztos hogy pozitív lenne az az eredmény. Megaztán sokkal kecsegtetőbb kutatások folynak ami az exobolygókutatást illeti (HAT rendszer), már közel sem a Barnard csillag az elsődleges esélyes az értékesebb eredményekre...


De mégegyszer mondom, technikailag lehetséges, de drága és vannak már talán jobb megoldások is.


maci

2013. máj. 31. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ez nekem a 70-es évek minden lehetséges felfogás eredményének tűnik. És legalább 60 évig megy a csillag felé, hát nem tudom mi értelme, nyilván azért maradt tanulmány, mert ha meg is építenék, elképesztő összegekért, akkor se lenne sok értelme.
2013. máj. 31. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Fúziós reaktor, és ion hajtőmű sincs, és nem is lesz a közeljövőben. Ez nem más mint sci-fi.
2013. máj. 31. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
De fúziós reaktor már kísérleti fázisban létezik, ha jól tudom, csak még nem tudnak vele mit kezdeni. Ion hajtómű persze nincs, abban igazad van.
2013. máj. 31. 22:01
 5/9 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, a magfúzió még nem megoldott. Tévedek?
2013. máj. 31. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Mint mondtam már megvan a technológia, csak nem tökéletes. Most kísérleteznek vele. Csak eddig több energia ment el, mint amennyit kaptak.

De pár éven belül meglesz a fúziós reaktor.

2013. máj. 31. 22:38
 7/9 anonim ***** válasza:
Hát ezt kötve hiszem. Gondolom valamelyik indexes cikkben volt. Ha valóban pár év lenne akkor pl Japán nem indítaná újra az atomerőműveit. Odébb van az még.
2013. jún. 1. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A fúziós erőmű már a 70-80as években is csak "pár" évre volt:D

Anno Teller Ede is reménykedett hogy még láthatja

Most leghamarabb 2050re datálják az első ilyen erőművet

A fúziót pedig meg tudják valósítani,csak sajnos nem bírják fenntartani pár másodpercnél tovább

2013. jún. 2. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

"...Hát ezt kötve hiszem. Gondolom valamelyik indexes cikkben volt..."


Ajánlom a figyelmedbe a következőket:


[link]

[link] (Ha nem tudnál angolul)

[link]


Ez a legutolsó pedig a téma szakértőjének előadása.

2013. jún. 3. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!